Як підготуватися до фантастичного майбутнього

Event type: Public discussion

Event dates: Fri, 01/15/2016

Country, city: Ukraine, Київ

Address of the event: America House. Kyiv Пимоненка, 6,

Web-site of the event: https://www.facebook.com/events/16774861...

 

 

Next Generation Business School та America House запрошують на відкриту дискусію із циклу «Як підготуватися до фантастичного майбутнього?»

Рік, що минув, ознаменувався низкою подій після яких світ, як вважають експерти і футурологи, вже ніколи не стане таким як раніше. До таких, зокрема належать: проведення термоядерної керованої реакції, складання точної мапи молекулярних «перемикачів» епігеному людини, запуск і успішне повернення на землю першого ступеня ракети Falcon 9, розробленої приватною американською компанією SpaceX, що належить підприємцю та інженеру Ілону Маску.
Для засновника SpaceX комерційне освоєння космосу лише перший крок до того, щоб зробити людство мультипланетною цивілізацією. Він поставив перед собою мету не багато ні мало зробити людство мультипланетною цивілізацією. Принаймні ще за своє життя він сподівається побачити перші людські колонії на Марсі. Втім – це не проект втечі, а проект розширення простору життя. Майбутнє нашої планети Ілон Маск вбачає за відновлювальними видами енергії та електротранспортом.
Принципово важливим є те, що Маск не просто візіонер, а інженер, фізик за освітою і успішний підриємець. Відтак його електрокар Tesla Model S стала для автомобілістів чимось таким чи були свого часу для перші iPhone Стіва Джобса. І так само, як і у випадку зі смартфонами експерти говорять про перехід електромобілів із товарів преміум-класу у продукт масового споживання. По суті – це заявка на новий проект майбутнього глобального масштабу, нову філософію розвитку – як технологічного, так і гуманітарного виміру.
Оскільки ми живемо у дуже взаємозалежному світі усі ці процеси прямо чи опосередковано стосуються України. Саме українські вчені свого часу формували основоположні принципи міжпланетних подорожей. Візії Маска стають частиною нашого інтелектуального простору. Принаймні для тих, хто вже прочитав, чи ще читає біографію Ілона Маска "Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє". Біографія, яку написав Ешлі Венс в українському перекладі з’явилася наприкінці грудня у видавництві Оксані Форостини “ТАО” (з англійської переклала Мирослава Лузіна).
Ніщо так не сприяє та глибшому прочитанню та осмисленню текстів як можливість поділитися власними рефлексіями з іншими зацікавленими читачами. Відтак, освітня платформа Next Generation Business School, запрошує скористатися нагодою почути, що думають про книжку Ешлі Венса про її контент і контекст, українські інтелектуали та інноватори. Ну і звісно, це нагода поділитися власними враженнями, задати запитання, на які наразі немає однозначних відповідей та взяти участь у творенні дискурсу майбутнього.
Для України наразі це дуже істотно, адже українське суспільство залишається суспільством з дуже коротким горизонтом бачення і планування. Як наголосив на конфренції TEDxKyiv2015 Валерій Пека «Той, хто не має власного проекту майбутнього, стає лише ресурсом для того, в кого свій проект майбутнього є». Хочете посперечатися з цією максимою? Чудово, значить це теж привід відвідати подію ;)
До участі запрошені: Андрій Длігач, директор AdvantageGroup, cпівзасновник Громадянської платформи «Нова країна», Роман Зінченко, координатор Української мережі енергетичних інновацій Greencubator, видавець українського перекладу книжки “Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє” Оксана Форостина, Ярослав Кологривов, директор Наукового парку «Київська політехніка»,
Модеруватиме зустріч директор Агенції культурних стратегій Микола Скиба та ініціатор платформи Next Generation Business School.
Початок о 18:00 15 січня 2015 р.
Адреса:

Участь безкоштовна. Реєстрація обов'язкова. Кількість місць обмежена. Для реєстрації прохання перейти за лінком: https://docs.google.com/forms/d/1_54Ry2RF8B14go4EnDzu8jTf1pppEIdmvH5EkmmfS9U/edit
Додаткова інформація за телефонами 0660596335; 0983772074
Next Generation Business School – освітня платформа, що покликана допомогти старшокласникам та студентам підготуватися до самостійного життя і роботи в умовах інноваційної економіки. Детальніше