Свята Троєщина як релігійно-філософське поняття

 

Одна з назв Вільної України (і Святої Русі) як Царства Христового не від світу цього, пов'язана з історією Нашого Города (Києва).

Поняття Троєщина очевидно ми можемо (і мусимо) етимологізувати як Землю (Обитель, Творчий Простір) Христа-Бога у Троїці славного, здавна шанованого у середовищі християн-степовиків Подніпров'я, наших предків, козаків-українців і русинів Київщини з діда-прадіда і Його людей.

Історична довідка нам показує, що Троєщина це була давня місцевість на Лівобережжі Города, яка колись входила до складу Гоголівської сотні Київського полку Держави Війська Запорізького і належала до земель Києво-Печерського монастиря, названа в честь надбрамного храму Святої Троїці, який розташований при вході у монастир і який з ласки Божої пережив нашестя татар-ординців під керівництвом царя Батия у 13 ст.

Якщо ми хочемо говорити про Троєщину у контексті Вічності, то логічно говорити про Троєщину пов'язану з Христом-Богом у Троїці славним, а отже про Святу Троєщину. Святу Троєщину у свою чергу ми можемо інтерпретувати як певне бачення Вільної України (і Святої Русі), пов'язане з Городом (Києвом) і його непростою історією, так само як історією України (Русі) в контексті нашої козацької, робочо-християнської цивілізації.

Свята Троєщина це дещо вічне, невеличкий залишок давньої України (Русі), який пережив не одне нашестя Кривавої Орди Степу на цей багатостраждальний край. Свята Троєщина це одна з формул Вічного Города і Вічної України (Русі).

 

Leave comment

Comments system Cackle