WikiScience Contest 2019

Country: Ukraine;

Deadline: 30.11.2019

Web-Site: ua.wikimedia.org

 

ikiScience Contest 2019 — це конкурс організований для популяризації науки та поліпшення ілюстрації статей Вікіпедії на наукову тематику. Він є логічним наслідком завантаження на Вікісховище декількох тисяч наукових зображень під час Європейського конкурсу наукових фотографій 2015, конкурсу наукових фотографій 2016 та міжнародного конкурсу Wiki Science Competititon 2017.

Ідея

Культура не може існувати без науки. Важливо писати про науку — і ще важливіше її показувати. Тому необхідно зробити наукові зображення публічними, а також проілюструвати ними якісні енциклопедичні статті на наукові теми. Саме тому Вікімедіа Україна проводить конкурс наукових фотографій з 2015 року.

Також практика показує, що значна частина зображень, які завантажуються на Вікісховище в ході конкурсів, не використовуються як ілюстрації у статтях Вікіпедії. Тому разом з конкурсом зображень ми проводимо конкурс статей Вікіпедії. Ми заохочуємо створювати та поліпшувати статті про об'єкти та процеси, які зображені на відповідних фотографіях, ілюструвати ці статті.

Вікіпедія — це активне середовище, спрямоване на накопичення та розповсюдження знань, які є вільними та доступними для всіх. Такі засади роблять Вікіпедію гарною платформою для публікації наукових зображень. Відкритий доступ, зацікавленість спільноти та користувачів Вікіпедії в інформації та загальна надійність — це лише деякі з рис вільної енциклопедії, які роблять її привабливим середовищем задля популяризації науки загалом. WikiScience Contest — це поштовх для формування стійких взаємовідносин між науковцями, любителями науки та рухом Вікімедіа.

Конкурс статей з науки

Конкурс охоплює такі галузі науки:

  • Археологія
  • Біологія
  • Фізика

Конкурс наукових зображень

Покрокова інструкція для додавання зображень на конкурс

Конкурс наукових зображень містить два етапи: перший етап локального змагання у кожній країні-учаснику, по закінченню якого місцеві організатори посилають зображення-переможці на наступний, міжнародний рівень.

Час[

Обидві частини конкурсу проходять з 1 до 30 листопада 2019 року.