Третя хвиля міні-грантів від WikiInvestigation стартувала

Country: Ukraine;

Deadline: 01.11.2020

 

Головна мета конкурсу:

 

Провести розслідування корупційних правопорушень через платформу краудсорсингових розслідувань WikiInvestigation.

 

Автор розслідування повинен не просто описати корупційну схему, але й довести її за допомогою зібраних документів та допомоги крауду — громадських детективів, які отримуватимуть завдання для виконання від професіонала через платформу. На основі розслідування автор повинен написати заяву про вчинення правопорушення до відповідних антикорупційних органів.

 

У результаті третьої хвилі автори фахово проведених розслідувань отримають міні-гранти в еквіваленті суми до 500 євро. 

 

Розмір міні-гранту може коливатися в залежності від дотримання всіх вимог до проведеного розслідування. Остаточний розмір міні-гранту буде визначений Комітетом центральних координаторів на грантовому засіданні, що відбуватиметься з регулярністю 1 раз в місяць.

 

Вимоги до розслідування, автор якого претендуватиме на найвищий розмір гранту:

 

- всеукраїнський масштаб;

 

- системна корупція або корупційний злочин із сумою збитку, що перевищує 1 000 000 грн;

 

- юридична кваліфікація відповідно до корупційних статей ККУ;

 

- докази й доведення (документи, фотографії, посилання на відкриті ресурси (реєстри, бази даних, веб сайти, соціальні мережі  тощо);

 

- публікація підозри і розслідування на платформі WikiInvestigation.org;

 

- обсяг тексту розслідування не повинен перевищувати 6 тисяч знаків та містити посилання на першоджерела інформації, що були використані при підготовці публікації.

 

Умови отримання гранту:

 

Аплікант повинен бути зареєстрований на платформі WikiInvestigation.org.

Аплікант повинен розмістити на платформі рзслідування, що відповідає встановленим вимогам

Комітет Центральних координаторів раз в місяць впродовж 8 місяців (до 1 листопада 2020 року) визначатиме два кращі розслідування, які отримають міні-грантову підтримку. 

Міні-грант виплачується автору після публікації розслідування на платформі у термін до 1 місяця. 

 

У конкурсі можуть брати участь розслідування, опубліковані на платформі  WikiInvestigation.org  з 1 березня до 1 листопада 2020 року.

 

WikiInvestigation - це проект, створений для того, щоб об’єднати зусилля громадськості та протидіяти корупції шляхом спільного виявлення та розслідування корупційних схем. 

 

Проект реалізується у п’яти пілотних містах: Харків, Одеса, Дніпро, Чернівці та Житомир і розслідує корупцію у таких сферах: освіта, медицина, екологія та природні ресурси, соціальна сфера та кримінальна юстиція.

 

З усіх уточнюючих питань звертатися за електронною адресою info@wikiinvestigation.org, або писати в коментарях під цією публікацією.