Стипендії Посольства Франції в Україні

Страна: Франция;

Дедлайн: 15.03.2013

Веб-сайт: ambafrance-ua.org

 

1. Стипендії Посольства Франції в Україні

a) Вимоги до кандидата, який подається на конкурс стипендій
б) Умови надання стипендій
в) Регламент та термін подачі документів
г) Пояснення щодо оформлення документів: пакет документів на отримання стипендії, з чого починати

Посольства Франції в Україні пропонує:

 стипендії на здобуття диплому 2 циклу навчання, еквівалентного диплому магістра, на 10 місяців з будь-якої дисципліни
 стипендії для навчання в аспірантурі зі спільним французько-українським науковим керівництвом для роботи над дисертацією (три наукових стажування по 6 місяців впродовж 3 років)
 стипендії « n+i » для проходження магістерського циклу навчання для молодих інженерів (рівень Бакалавр / Магістр)
 des стипендії для навчання за магістерською програмою COPERNIC для молодих економістів та інженерів.


a) Вимоги до кандидата, який подається на конкурс стипендій

 мати українське громадянство
 бути віком до 30 років
 мати український диплом вищої освіти (магістр / спеціаліст / бакалавр)
 ніколи попередньо не мати стипендії Уряду Франції.

б) Умови надання стипендій

Стипендії надаються відповідно до наступних критеріїв:
 високий рівень знань кандидата;
 якісний та переконливий навчальний проект з обґрунтуванням професійного вибору;
 володіння французькою та/чи англійською мовами залежно від навчального проекту;
 розробка індивідуального проекту студента на основі вже існуючого чи тільки-но започаткованого французько-українського освітнього та/чи наукового співробітництва.

в) Регламент та термін подачі документів

Документи необхідно подати щонайпізніше 15 березня

1) заповнити анкету стипендіата он-лайн

2) підготувати наступні документи (французькою чи англійською мовами залежно від навчального проекту) :
 резюме (1 стр. максимально + публікації, формат doc чи pdf)
 чітко та детально викладений навчальний проект (2 стор. макс., формат doc чи pdf)
 мотиваційний лист (1 стор. формат doc чи pdf)
 лист від французького навчального закладу, підтверджуючий зацікавленість Вашою кандидатурою, чи лист про попереднє зарахування (формат pdf)
 копія найвищого університетського диплому з додатками або виписка оцінок за останні 4 роки навчання (формат pdf) та їх переклад (формат doc)

Кандидати на програму Copernic окрім досьє стипендіата мають заповнити анкету Copernic та додати до неї:
 2 рекомендаційних листа, написані французькою чи англійською мовами (формат pdf)

3) Надіслати повний пакет документів на електронну адресу bgfselection[a]gmail.com

Увага: повний пакет документів не має перевищувати 3 Megabytes!

4) кандидатів, документи яких будуть відібрані на попередньому конкурсі документів, запросять на співбесіду, яка відбудеться у квітні місяці

NB : Отримати більш детальну інформацію про етапи підготовки Вашого пакету документів можна у Посібнику українського студента


г) Пояснення щодо оформлення документів: пакет документів на отримання стипендії, з чого починати

Хто розглядає документи кандидатів?

Ваші документи буде розглянуто Стипендіальною комісією, яка складатиметься з представників Посольства Франції, українських та французьких університетів, підприємств, а також членів Української асоціації випускників французьких освітніх програм. Кількість стипендій, які надаються, визначена заздалегідь.

Яка інформація повинна бути зазначена в моєму резюме?

Резюме складається з 5 рубрик:

 Практична інформація (ПІБ, сімейний стан, дата та місце народження, поштова адреса, контактний телефон, електронна пошта);
 Освіта (вказати диплом, що здобуваєте зараз, та отримані раніше дипломи із зазначенням рівня знань: задовільно/добре/відмінно);
 Професійний досвід (місця роботи, стажування, підробітки);
 Володіння мовами (знання мов із зазначенням рівня та сертифікатів за наявності);
 Інше (спортивне та соціальне життя, відпочинок,...).

Навіщо необхідні мотиваційний лист і навчальний проект?

Мотиваційний лист і навчальний проект повинні допомогти Стипендіальній комісії здійснити попередній відбір кандидатур поміж загальної великої кількості досьє.

Це є можливістю для Вас надати додаткову інформацію про себе, яка не була зазначена ні в анкеті стипендіата, ні в резюме. Мотиваційний лист та навчальний проект повинні надати Комісії відповідь на дві ланки запитань:
 Чому Ви бажаєте навчатися у Франції? Якою мірою це буде Вам корисно? На скільки зрілим та обміркованим є Ваш проект?
 Чому Французька держава повинна фінансувати саме Вас, тобто інвестувати саме Ваш проект, а не іншого кандидата? Слід пам’ятати, що Ваші документи будуть розглядатися одночасно з іншими кандидатурами, які можуть мати схожий профіль. Тільки Ви можете надати необхідні для Комісії аргументи саме на Вашу користь.

Що таке навчальний проект?

Навчальний проект - це текст обсягом 1-2 сторінки, який повинен допомогти Стипендіальній комісії визначити серйозність та переконливість Ваших намірів.

Згадані серйозність та переконливість можуть бути проаналізовані шляхом розгляду здобутої Вами освіти, набутих навичок, а також знань та навичок, які ви бажаєте отримати, та Ваших професійних амбіцій.

При розгляді проекту Комісія повинна зрозуміти: - Яку освіту ви здобули/здобуваєте та з якою метою? - Як проект навчання у Франції вписується в обраний Вами освітній курс: що ви хочете вивчати і чому? Доцільність вашого вибору з огляду на вже отриману освіту? - Що ви збираєтесь робити після повернення в Україну? - Чим навчання у Франції допоможе Вашому кар’єрному росту. В якій установі та на якій посаді ви себе бачите через 5-10 років? (обґрунтування професійного вибору є складовою навчального проекту)

Намагайтеся бути якомога більш конкретнішим в аргументації. Не вагайтеся посилатися на найкорисніші, на ваш погляд, освітні курси в обраних Вами французьких закладах вищої освіти та обґрунтовувати в чому полягатимуть переваги французької освіти для Ваших майбутніх роботодавців.

Що таке мотиваційний лист? Мотиваційний лист – це текст обсягом приблизно 1 сторінка, в якому Ви пояснюєте Комісії чому необхідно надати стипендію саме Вам. Це своєрідна захисна промова, покликана переконати Комісію, та водночас стислий виклад Ваших кращих якостей.

Не забувайте, що навіть якщо Ваше резюме та навчальний проект вже містять загальну інформацію про Вашу кандидатуру, необхідно допомогти Комісії зорієнтуватися та побачити відразу найголовніше в масі поданої інформації.

При розгляді листа Комісія повинна зрозуміти:

 Чому ви вирішили додатково отримати освіту у Франції? - Чому ви обрали той чи інший навчальний заклад? - Чому саме Ваша кандидатура повинна бути обрана з-поміж інших?

Намагайтеся, і тут, висловлюватися якомога конкретніше: „Я люблю Францію та французьку культуру” не є переконливим аргументом у проекті для Комісії, яка зважає передусім на професійність. ”Я обрав цей заклад, тому що він має чудову репутацію” не є достатнім, щоб довести серйозність Вашого вибору в тому випадку, якщо ви не додасте такі уточнення: в якій саме галузі заклад має визнану репутацію? чи йдеться саме про галузь Ваших досліджень? які саме навчальні програми Вас в ньому найбільше приваблюють? Пам’ятайте про необхідність підкреслити факти, які не повністю висвітлюються в інших документах, але свідчать про зрілість, наприклад професійна чи волонтерська робота, яка допомогла вам отримати певні якості, навички та знання.

Серйозність, з якою ви підходити до підготовки Вашого навчання у Франції, повинна відображатися в мотиваційному листі.

Джерело: http://www.ambafrance-ua.org

Источник: unistudy.org.ua