Професійна подорож на Единбурзький Фріндж

Страна: Великобритания;

Дедлайн: 15.04.2015

Веб-сайт: britishcouncil.org.ua

 

Разом із Національним академічним драматичним театром ім. І. Франка запрошуємо молодих українських режисерів (до 37 років) до участі в конкурсі на постановку однієї з п’єс сучасних британських драматургів, яка буде реалізована до кінця 2015 року на Камерній сцені театру:

     «Ножі у курках», Девід Герровер (1995 рік) Переклад – Олекса Негребецький, редагування – Павло Юров

На тлі доіндустріального, рустикального пейзажу розгортаються карколомні стосунки у любовному трикутнику між молодою жінкою, хліборобом та мельником. У такому, на перший погляд, простенькому сюжеті драматург розмірковує про знання, що змінюють свідомість, та про світ, що з кожним днем стає все більш урбанізованим і прагматичним.

    «Там, вдалині», Керіл Черчілл (2000 рік) Переклад – Ден та Яна Гуменні, редагування – Павло Юров

Джоан лишень побачила те, чого не мала бачити. Вночі, там, здалеку від будинку, вона почула крики. Несподівано вона відкрила таємницю, яка змінить усе її життя. Звертаючись до наших найглибших фобій, драматург змальовує дивний світ, де кожен перебуває у стані війни, де ані пташка на дереві, ані тиха річка не вселяє довіри.

    «Легені», Данкан Макмілан (2011 рік) Переклад – Ірина Трудолюбова, редагування – Павло Юров

У часи тероризму, природних катаклізмів і політичних змін молоде подружжя мріє про дитину, але весь час відкладає народження первістка на майбутнє. І чим більше вони про це розмірковують, тим складніше їм наважитись на рішучий крок. Чоловік і дружина хочуть мати дитину, бо так заведено, так «правильно». Однак що саме можна вважати «правильним» сьогодні? А головне, що буде знищено раніше – планета чи їхні стосунки? Учасники мають подати режисерські експлікації до одного із запропонованих творів. Відібрані 5-6 фіналістів презентують свої роботи у серії публічних читань, за результатами яких експертна група обере переможця конкурсу. Кінцевий термін подачі заявки – 15 квітня 2015 року. Також у рамках конкурсу відбудеться низка публічних безкоштовних майстер-класів від авторитетних британських режисерів, сценографів, звукорежисерів і продюсерів.
Опис конкурсу
На першому етапі учасники подають режисерські експлікації до одного з запропонованих творів. Серед учасників буде обрано 5-6 фіналістів. На наступному етапі відбору відбудеться серія публічних читань п’єс фіналістів на Камерній сцені Національного театру ім. І.Франка. За результатами читань експертна група обере переможця конкурсу. Проект також представить низку публічних майстер-класів від авторитетних британських режисерів, сценографів, звукорежисерів та продюсерів. Окрім цього, запланована серія дискусійних круглих столів, на які будуть запрошені театральні фахівці та шанувальники театру. Участь у майстер-класах безкоштовна. Оскільки кількість місць у групах обмежена, серед учасників проходитиме конкурсний відбір. Участь за реєстрацією. Слідкуйте за розкладом та додатковою інформацією у квітні на нашому сайті та соціальних мережах.