Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства “Демократична школа”

Страна: Украина;

Дедлайн: 30.12.2015

Веб-сайт: prostir.ua

 

Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства в Україні “Демократична школа” (далі – Програма) запрошує зацікавлені школи до участі у Програмі.

32 відібрані шкільні команди пройдуть вступний тренінг у березні 2016 з демократичного розвитку школи, після чого з ними упродовж 2016-2017 навчального року працюватимуть експерти, які допоможуть їм здійснити оцінку потреб для демократичних змін у школі й надаватимуть підтримку у розробці та реалізації шкільних проектів, а також у налагодженні партнерства з громадою та співпраці між школами із різних областей України.

УЧАСНИКИ

До участі запрошуємо команди у складі 4 осіб:

1) директор школи чи заступник директора, відповідальний за позакласну роботу;

2) заступник директора чи вчитель

3) представник батьківського комітету школи;

4) представник місцевої влади або неурядової організації, що співпрацює зі школою.

Інформація про програму

Програма спрямована на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння побудові навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства (ОДГ/ОПЛ). Програма передбачає співпрацю між школами, представниками місцевої громади (батьків) та органів самоврядування. Структура Програми передбачає сприяння розвитку партнерських зв’язків між школами.

Програма реалізовуєтьсяу співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи з метою підтримки системних реформ у сфері середньої освіти в Україні.

Більше інформації про Програму на сторінці www.theewc.org

ЩО УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ ДАСТЬ УЧАСНИКАМ:

Програма пропонує вибраним шкільним командам тренініг з демократичного розвитку школи у березні 2016 року (проживання, харчування та транспортні витрати покривають організатори). Кожну шкільну команду будуть підтримувати підготовані Програмою тренери, які допоможуть оцінити ситуацію в школі, скласти план дій для її покращення, підтримуватимуть реалізацію шкільних проектів та сприятимуть налагодженню співпраці між школами-учасницями Програми. Вони також допомагатимуть відслідковувати демократичні зміни у школі на час тривання Програми. За цей рік школи зможуть навчитися самостійно підтримувати сталість демократичних змін та співпрацю з громадою та місцевою владою.

Критерії відбору:

 • мотивація запроваджувати зміни з метою демократизації шкільного врядування та поглиблення демократичної культури в школі;
 • чітко сформульовані ідеї щодо бажаних демократичних змін у школі;
 • сильна команда, націлена на спільну реалізацію шкільного проекту упродовж 2016-2017рр. (із залученням усіх учасників навчально-виховного процесу, батьків, інших представників місцевої громади та місцевого самоврядування);
 • відібрані школи мають відображати географічну різноманітність країни.

 Зобов’язання команд

Відібрані команди повинні взяти участь у повному циклі Програми, що триватиме з березня 2016 до травня 2017 року, а саме:

 • узяти участь у тренінгу у березні 2016 року (м. Львів або м. Київ);
 • оцінити ситуацію у школі та розробити план змін для втілення у 2016/17 навчальному році (з допомогою тренерів Програми) (квітень-травень 2016р.);
 • допомогти в організації 2 майстерень (тематика та цільові групи залежатимуть від вибору школи; ці майстерні мають служити досягненню цілей, які школа собі поставить у процесі планування; фінансові витрати, пов’язані з проведенням майстерні, бере на себе Програма) (2016/17 навчальний рік);
 • перебувати у постійному контакті з тренерами, закріпленими за школою (електронна пошта, телефон чи скайп-зв’язок);
 • запланувати та здійснити загальношкільний проект (проекти) з метою демократизації шкільного врядування, включення принципів демократії та прав людини та їх вивчення у навчально-виховну роботу школи, а також поглиблення співпраці з громадою (за підтримки тренерів Програми) (2016/17 навчальний рік);
 • проводити регулярну оцінку змін у школіта надавати її підсумки координаторам Програми;
 • бути відкритими до співпраці та обміну досвідом з іншими командами-учасницями Програми.

Дати та місце:

Відібрані команди пройдуть вступний чотириденний тренінг у Києві або Львові впродовж березня 2016 року.

Зацікавлені команди просимо подати заявку, використовуючи онлайн-форму Програми. Заявки приймаються українською мовою. Кінцевий термін подання заявок 23:59 30 грудня 2015 року. Результати відбору будуть повідомлені обраним кандидатам до 20 січня 2016 року. 

У випадку додаткових запитань чи уточнень, пишіть на електронну адресу Програми sfd@theewc.org або зв’язуйтеся з координаторами Програми Андрієм Донцем (+380502554635) і Христиною Чушак (+380731233989).