«Молоді вчені – Дніпропетровщині»: про регіональні можливості підтримки наукових проектів

 

У рамках нашої Соціальної мережі для вчених розділ «гранти» є ледь не найвідвідуванішим. Це не дивно, що за умови дуже скромних зарплат, вчені намагаються знайти додаткові кошти на фінансування власних наукових ініціатив та дослідницьких проектів. Але на побутовому рівні слова «грант» і «матеріальна підтримка» у науковців давно вже асоціюються виключно з зарубіжними фондами.

Тим не менш, варто пам’ятати і про конкурси, які проходять власне в Україні, як у загальнодержавному, так і регіональному масштабах, як про додаткову можливість для самореалізації наукової молоді.

Нещодавно було оголошено про початок Всеукраїнських конкурсів молодих учених під егідою Президента та Верховної Ради України. Однак, це не єдині інціціативи з боку влади щодо підтримки молодих науковців.

23 грудня було підведено підсумки конкурсу «Молоді вчені – Дніпропетровщині», який, починаючи з 2007 року проводить Рада молодих вчених Дніпропетровської області за підтримки Дніпропетровської облдержадміністрації.

Конкурс передбачає матеріальне заохочення для науковців (у цьому році топ-1 рейтингу отримав близько 36 тис. гривень). Загалом у 2015 р. на конкурс «Молоді вчені – Дніпропетровщині» було запропоновано 62 проекти, 20 із них було визнано переможними.

Критеріями до оцінки проектів стали наукова новизна, акуальність застосування отриманих результатів для вирішення проблем країни та регіону, вміння вчених презентувати свої напрацювання перед колегами та журі.

Виготовлення засобів колективного захисту на полі бою, підвищення ефективності роботи посівних машин, синтез антитромбозних речовин, комп’ютерна візуалізація тривимірних геометричних моделей, антикорозійні покриття, механізми покращення репродуктивного здоров’я жінок – це ті проекти, які отримали підтримку і будуть успішно реалізовуватися на Дніпропетровщині у новому 2016 році.

Відзначимо, що до числа переможців увійшла і редакторка нашого сайту Валерія Лавренко, запропонувавши проект, спрямований на професійну реінтеграцію вчених-переселенців.

Сподіваємося, що попри скрутні у фінансовому плані часи, подібні конкурси будуть продовжені, а вчені матимуть можливість озвучити свої напрацювання, як актуальні і корисні для вітчизняної економіки. Бо завжди хочеться завершувати науковий рік на позитивній ноті!

Мележик Євген

 

Добавить комментарий

Comments system Cackle