Валентин Бовчалюк про платформу «Знання Онлайн»

 

На сьогодні беззаперечною тенденцією, яка існує, як у світовій, так і у вітчизняній освіті, є її «переміщення» в режим онлайн. Онлайн-освіта економить час, дозволяє самовдосконалюватись ледь не у кожну вільну хвилину, і сприяє реалізації концепції так званого life-long education (тобто, навчання протягом усього життя). Та здебільшого, ці плюси навчання через Інтернет здатні оцінити вже працюючі спеціалісти, які у ході своєї трудової практики зтикнулися з необхідністю здобувати чи покращувати ті чи інші навички.

Наскільки ефективною є освіта-онлайн для старшокласників? Чи можна підготуватися до вступу у ВНЗ, не відходячи від монітора? Яким чином побудувати курс для підготовки до ЗНО онлайн? На ці питання сьогодні нам дасть відповідь Валентин Бовчалюк, співзасновник платформи «Знання Онлайн».

Доброго дня, розкажіть будь ласка, детальніше про освітній проект «Знання Онлайн» і вашу роль у ньому?

«Знання Онлайн» - це платформа по онлайн підготовці до ЗНО. Я є одним із її співзасновників. Разом зі мною у заснуванні цього проекту прийняли участь Олександр Ярусевич та Родріго Кото Перес.

Родріго веде подібний проект у Чилі. Причому, він досяг того, що сертифікат його платформи на державному рівні вважають еквівалентним до складання певного шкільного предмету. Фактично, у Чилі можна отримати атестат онлайн. Поради Родріго, як людини із досвідом, були дуже цінними.

У нашій команді я здебільшого займаюсь сайтом, а Сашко — курсами і комунікацією з викладачами.

На сьогодні на «Знаннях Онлайн» ми маємо 6 загальноосвітніх курсів: математика, фізика, українська мова та література, історія України, географія та хімія. Зараз працюємо над курсом з біології. Кожен курс складається з трьох компонентів: відео, короткого конспекту за темою та тестів. Тестування відбувається після кожних 2-3 відео і наприкінці великої теми. Наприклад, шкільний курс математики розбито на 11 тем.

Яким чином ви оцінюєте результативність навчання онлайн для школярів?

Все залежить від конкретної дитини. Мотивовані діти цілком можуть підготуватися до ЗНО самостійно. Але таких дітей небагато.

Я є прибічником концепції «мішаного навчання», коли онлайн-курс поєднується з особистим спілкуванням із викладачем, який може корегувати вектор начання дитини.

Саме тому, ми окрім курсів онлайн проводимо вебінари. Вони є своєрідним «зворотнім зв'язком». У вебінарі приймють участь викладач і 4-5 дітей, які ставлять викладачу питання після короткого пояснення теми. Також ми плануємо проводити вебінари, у яких самі учні виступають у ролі викладачів. Бо вміння пояснити тему іншій людині передбачає високий рівень її засвоєння.

Окрім цього у нас є безкоштовні курси підготовки до ЗНО у Києві, які називаються «Галілео». Вони проходять у Міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці «Молода гвардія». Дитина може отримати базу онлайн, а поглибити цю базу на зустрічах в рамках «Галілео».

Я знаю, що ваш проект «Знання Онлайн» поєднує бізнес та соціальну складову. Розкажіть детальніше, хто може користуватися послугами сайту безкоштовно?

Взагалі курси мають наступну структуру: 30 % відео знаходяться у безкоштовному доступі для будь-якого відвідувача сайту, 70% інформації — вже за грощі. 30 відсотків достатньо, щоб дитина спробувала, зрозуміла, чи їй подобається курс, чи влаштовує її якість пояснень, чи цікаво їй. Ми не пропонуємо «кота у мішку».

100% інформації безкоштовно доступно для переселенців, дітей з окупованих територій, дітей-сиріт та напівсиріт, дітей з інвалідністю. Ми спробували вийти на інтернати і запропонувати їх вихованцям безкоштовно слухати наші онлайн-лекції. Але, на жаль, керівництво інтернатів на сьогодні більше турбується не про навчання дітей,  а про те, як їх нагодувати, у що вдягнути. Певно, на це є причини.

Які переваги онлайн-освіти для школярів ви бачите на сьогодні?

Онлайн-освіта дозволяє отримувати якісні знання будь-де. У нас багато реєстрації на курси з сіл. У селах є проблема з якістю освіти, бо не завжди вчителі мають можливість підвищувати власну кваліфікацію. У місті також є певні трудноші для навчання — багато часу у великих містах займає дорога. А онлайн-курси можна переглядати і у громадському транспорті по дорозі у школу чи зі школи. Онлайн-курси дозволяють дитині не підлаштовувати свій графік під репетитора, наприклад.

Онлайн-освіта гарантує швидку перевірку знань. Пройшов тести — одразу знаєш результат, а не чекаєш декілька днів, поки вчитель перевірить твою контрольну.

На сьогодні є багато онлайн-платформ, які надають послуги, близькі до ваших. Як ви до них ставитесь — як до союзників, чи як до конкурентів?

Я ставлюсь виключно позитивно. Про дистанційну і онлайн-підготовку до ЗНО зараз мало хто знає. Чим більша кількість таких ресурсів — тим більша обізнаність суспільства із можливостями онлайн-навчання для старшокласників. На сьогодні — скільки б не було таких платформ, аудиторії для них вистачить.
Є чудова платформа EdEra, її роблять, здається, наші колеги з числа випускніків КНУ ім. Т. Шевченка. Є ресурс Освіта Онлайн, її заснували викладачі з Одеси. У них прекрасний контент, вони справді молодці. Є гіганти на кшталт EDUGET, вони витрачають багато коштів на рекламу, але   це також йде «на загальне благо» популяризації онлайн-підготовки до ЗНО.

Які перспективи розвитку своєї платформи ви бачите на 2-3 роки?

Запитання складне, оскільки воно стосується стратегії. Ми хочемо повною мірою реалізувати концепцію мішаного навчання. Цією ідеєю ми живемо з 2012 р., з часів випуску з університету. Прагнемо об'єднати платформу Знання Онлайн та курси Галілео, які проводяться в реальності. Також ми хочемо об'єднати вчителів, яким близька ідея мішаного навчання, створити окрему платформу для їх комунікації.

Дякую за інтерв'ю і успіхів у реалізації задуманого!

Інтерв'ю провела
Валерія Лавренко

 

Добавить комментарий

Comments system Cackle