Відкриття виставки "Люди Свободи"

Event type: Exhibition

Event dates: Чт, 08/25/2016

Country, city: Ukraine, Київ

Address of the event: Хрещатик, біля Центрального Поштамту

Web-site of the event: https://www.facebook.com/events/58789139...

 

 

Виставка "Люди Свободи" розповідає про тих, хто своєю працею та боротьбою в минулому столітті зробили можливою сучасну незалежність.

Виставка розпочинає роботу 24 серпня на Хрещатику. Урочисте відкриття відбудеться 25 серпня, о 12.00.

ХХ століття стало часом нашої найактивнішої боротьби за свободу. На зорі віку, в 1900 році, українці вперше висунули політичні вимоги своєї незалежності. Його завершення, в 1991 році, увінчалося остаточним її утвердженням. Разом із тим, це століття — час існування на нашій землі двох тоталітарних режимів (комуністичного та нацистського), які стали символом придушення свободи в світовій історії. Незважаючи на їх вдавану нездоланність, вони зазнали краху. Зокрема й тому, що зіткнулись із опором українців. Серед мільйонів яких — ті, кого ми називаємо Людьми Свободи.

Ці люди дуже різні — поети і політики, військові і музиканти, науковці й художники. Їх опір теж був різноманітним — хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки, хтось зі зброєю в руках, а хтось — із пензлем. Кожного з них жорстоко ламали — когось у тюрмі, когось у “шарашці”, фізичними чи моральними тортурами. Жоден із них не мав можливості реалізувати свій потенціал на повну потужність. Вони не стали тими, хто очолив незалежну країну, не дописали чудової пісні чи вірша, не подарували світові ще одного важливого винаходу чи прекрасної картини. Але вони зуміли зберегти свободу в собі, пронести її через часи неволі.

Завдяки таким Людям, свобода стала реальністю для нас, і кожен з нас отримав можливість вільно реалізувати свій потенціал. Але героїв виставки 26. Останній з них віддав життя, щоб зберегти свободу України вже у ХХІ столітті.

Тому, що ми готові відстояти свободу.

Організатори проекту: Український інститут національної пам'яті, Галузевий державний архів Служби безпеки України, Центр Досліджень Визвольного Руху, UA:Перший.

Над проектом працювали: Volodymyr Viatrovych, Володимир Тиліщак, Ярослав Файзулін, Natalia Slobozhanina, Вікторія Яременко, Viktoriia Skuba, Віталій Огієнко, Наталя Бик, Yaryna Yasynevych, Василь Ліпінський, Володимир Бірчак, Olesia Isaiuk. Дизайн: Olha Salo. Виготовлення виставки: GalNext. Виготовлення відео: UA: Перший.

Сторінка проекту: http://www.memory.gov.ua/page/lyudi-svobodi

У рамках проекту UA:Перший транслює тематичний цикл міжпрограмних відеороликів «Люди Свободи». Переглянути їх можна за лінком: https://www.youtube.com/playlist?list=PLitKIb_cEyqeOKa2XKWhbbUAZE6D12A-o

Recent Post