5 можливостей для жінок на здобуття освіти та проведення досліджень в руслі STEM

 

Стипендія Амелії Ерхард для жінок,
які працюють у аерокосмічній галузі

Стипендія імені Амелії Ерхард була запроваджена у 1938 році на пошану видатної жінки-пілота. Ця стипендія надається дівчатам, які проходять навчання за аспірантською (докторантської програмою) в галузі авіакосмічної інженерії у будь-якому університеті світу. Але шлях до неї особам, які вже мають науковий ступінь, закритий. Девіз програми: «Дозволити дівчатам розпрямити крила».

Розмір стипендії складає 10 000 дол. протягом одного року. Щорічно здобувачками цього заохочення є 35 жінок з усіх куточків світу. На сьогодні в рамках стипендіальної програми було виділено більше 9,3 млн. долл для 1079 дівчат з 70 країн.

Дедлайн стипендії зазвичай припадає на листопад кожного року.

GWIS National
Fellowships Program

Передбачається, що грант GWIS (Graduate Women in Science) виділяється для підтримки досліджень жінок у сфері природничих наук. Програма визначає свою мету наступним чином: розбудова глобальної спільноти, щоб надихнути, підтримати, сприяти визнанню та зміцнити жінок у науці.

Розмір річного гранту складає до 10 000 долл. Подаватися на GWIS можуть представниці усіх країн світу, які здобувають, або вже мають науковий ступінь.

Грантові кошти можуть бути використані на невелике обладнання, оплату публікацій,  дослідницьких поїздок у інші лабораторії. Не передбачається використання грантових коштів на заробітну плату дослідників чи їх подорожі на професійні зустрічі.

Щорічний дедлайн програми — середина січня.

Грант від фонду Крістіани Нюсслайн-Фольхард для жінок,
які мають родину і займаються природничими науками та медициною

Засновниця фонду, який надає гранти, була нобелівською лауреаткою з біології. У 2004 р. вона прийшла до думки про необхідність матеріальної підтримки жінок, які мають дітей, аби вони не залишали наукове середовище.

Грант розраховано на студентів аспірантури та постдоків, які бажають продовжити свої дослідження в університетах Німеччини.

Грант покриває додаткові витрати на доглад за дитиною, включаючи можливість найму домогосподарки чи няньки, купівлі відповідної техніки (посудомийна і пральна машина тощо).

Дедлайн гранта зазвичай припадає на листопад кожного року.

Стипендія фонду Шлюмберже

Стипендія надається жінкам з країн, що розвиаються, в рамках програми «Факультет майбутнього». Пріорітетні напрями — хімія, біологія, медицина, комп'ютерні науки та сільське господарство. Також комісія звертає увагу на те, щоб проекти апліканток були актуальними для того регіону, з якого вони походять.

Стипендія надається на рівні аспірантури та постдока. Починаючи з 2004 р. 600 жінок з 78 країн отримали підтримку від фонду Шлюмберже.

Максимальний розмір гранту — 50 000 дол. щорічно. Критерії відбору кандидатів: їх академічна успішність, дослідницькі та викладацькі здібності, а також вміння займатися публічною адвокацією наукового знання.

Дедлайн подачі документів зазвичай припадає на вересень.

Стипендія Анни Мак Ларен для молодих
дослідників в Університеті Ноттінгема

Ця стипендія належить до внутрішніх стипендій Університета Ноттінгема (Великобританія) та надається молодим дослідницям на початковому етапі кар'єри, які працюють у руслі STEM  та медицини.

Стипендія присуджується на три роки, її розмір коливається від 28 до 46 тисяч фунтів стерлінгів в залежності від досвіду дослідниці. Окрім того, стипендіатки можуть подаватись на додаткову   фінансову допомогу в 25 000 фунтів стерлінгів щорічно.  Також стипендія покриває транспортні витрати (сполучення з домом в обидва кінці щороку).

Дедлайн подачі: жовтень-листопад щорічно.


Цей огляд опубліковано в рамках проекту «Жінко, твоє місце...у лабораторії» за підтримки Ради молодих вчених Дніпропетровської області та Департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА.

 

Добавить комментарий

Comments system Cackle