5 можливостей для жінок у сфері ІТ та журналістики

Оплачуване стажування у компанії IBM
для студенток на рівні бакалавра

Мета програми - заохотити жінок до здобуття освіти у галузі інформаційних технологій та інженерії. Стажування проходить протягом 10 тижнів у одній з трьох резиденцій ІВМ — у Каліфорнії, Техасі та Нью Йорку. Дати проведення стажування узгоджуються зі студентським розкладом. Також компанія надає допомогу у пошуку та найму житла.

Дедлайн подачі документів на стажування — 15 лютого щорічно. Компанія надає свою відповідь апліканткам до квітня поточного року.

Women Techmakers Scholars Program
(колишня програма Google імені Аніти Борг)

Аніта Борг була однією з перших жінок у США, які здобули ступінь у галузі комп'ютерних технологій. Вона докладала значних зусиль протягом свого життя аби досягнути гендерного балансу 50 на 50 у сфері технологій до 2020 року. Попри її працю, співвідношення жінок та чоловіків у інженерії та інформаційних технологіях далеке від показника 50 на 50.

Програма передбачає стипендію 7000 євро, менторство над стипендіатками з боку спеціалістів Google, участь стипендіаток у ряді заходів, спрямованих на розбудову всесвітньої мережі жінок, які працюють у інженерії та сфері інформаційних технологій. Для подачі на стипендію аплікантка має бути залученою до багалаврської, магістрської чи аспірантської програми і університеті, працювати у галузі комп'ютерної інженерії, інформатики чи у дотичних технічних галузях, демонструвати академічні досягнення та лідерські якості.

Щорічний дедлайн програми — 15 грудня.

Грант фонду Говарда Баффета
для жінок-журналістів

Грантова програма виникла в результаті співпраці Міжнародної жіночої медіа-фундації та фрнду Говарда Баффета, який виділив на підтримку жінок-журналістів 4 млн долл. Подаватись на грант може жінка-журналіст чи група журналістів, у якій жінки складають не менше 50 відсотків.

Грант підтримує проекти, які висвітлюють критичні глобальні питання, роблять виклик традиційним медіа-наративам, сприяють розвитку лідерстких здібностей, базуються на професійній експертизі.

Дедлайн подачі заявок на грант — січень та червень кожного року. Відповідь на аплікацію надається за 6-8 тижнів.

Премія для жінок
«Хоробрість у журналістиці»

Премія також надається Міжнародною жіночою медіа-фундацією. Вона присуджується жінкам-журналістками, яким особисто довелося виявити хоробрість, висвітлювати правду, стикаючись з небезпекою для власного життя.

Премія розповсюджується на представників друкованих видань, теле- та радіо- репортерів, фотожурналістів. Матеріали приймаються англійською, французькою, іспанською та російською мовами. На премію можуть подаватись як працевлаштовані журналісти, так і фрілансери.

На сьогодні ця нагорода присуджена 100 журналісткам з 50 країн світу. Минулорічна церемонія нагородження переможниць відбулась у Лос-Анжелесі.

Дедлайн подачі заявок на конкурс — 15 березня кожного року.

Кіноконкурс кінофільмів
Connect Her

Кіноконкурс являє собою щорічний відбір на кінофестиваль, присвячений критичним питанням, з якими стикаються жінки та дівчата по всьому світу. Переможці кінофестивалю отримують призи до 20 000 долл. Тривалість фільму, який подається на конкурс — 3-6 хвилин. Фільми мають висвітлювати питання: освіти дівчат, їх морального здоров'я, насильства проти жінок, тощо.

Щорічний дедлайн кіноконкурсу припажає на кінець січня. Цьогорічний дедлайн подовжено до 1 лютого 2017.

 

Цей огляд опубліковано в рамках проекту «Жінко, твоє місце...у лабораторії» за підтримки Ради молодих вчених Дніпропетровської області та Департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА.

 

Добавить комментарий

Comments provided by Cackle