Міжнародна конференція «Гендер, війни та революції»

Страна: Украина

Город: Одеса

Тезисы до: 01.07.2017

Даты: 06.10.17 — 08.10.17

Е-мейл Оргкомитета: sveta-rost@ukr.net

Организаторы: Українська асоціація дослідників жіночої історії

 

Після Сараєво в 2014 році, Бейрута в 2015 році та Єревана в 2016 році наступна щорічна міжнародна конференція проводитиметься в Одесі восени 2017 року. Під час конференції розглядатимуться різні аспекти соціальних і політичних перетворень гендерних відносин, особливо в житті жінок, внаслідок століття війн, революцій і відбудови миру, в яких жіноцтво відігравало виняткову роль як у якості воїтельок, так і в якості миротворок – із значними соціальними наслідками. Ми вирішили провести нашу наступну конференцію в Україні, країні, яка історично кидала виклик як нав’язуванню радянської влади, так і її спадщині.

Організатори конференції: Громадська організація «Жінки у війні» (Париж), Громадська організація «Центр «Розвиток демократії» (Київ), Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського(Одеса), Громадська організація «Інститут гендерних програм» (Київ), Київський офіс Інституту Кеннана, Андерграундпаб

Два роки тому «Центр «Розвиток демократії» спільно з IstitutoAffariInternazionali (Італія) проводив міжнародний семінар перспективних досліджень НАТО «Роль жінок і гендерної політики у врегулюванні збройного конфлікту в Україні. Впровадження Резолюції Ради безпеки ООН №1325 «Жінки. Мир. Безпека. І пов’язаних Резолюцій»», в рамках якого запрошені фахівці НАТО та українські військові та громадські діячки розглядали міжнародні миротворчі інструменти та залученість жінок до забезпечення миру і безпеки.

У рамках цієї конференції ми зосередимося на пов’язаному із революціями, війною і збройними конфліктами досвіді жінок усього світу і тому, як на них вплинули зміни у часі, які здобутки та перемоги отримали вони протягом століття (Радянський Союз, Східноєвропейський блок, Китай, Афганістан, Куба та інші).

Ми шукатимемо подібності і відмінності в участі жінок та впливі цієї участі на суспільство в історичному контексті в якості членкинь європейських рухів опору і націоналістичних повстанських рухів у всьому Східному блоці і Азії, а також після падіння СРСР: Помаранчева революція та Євромайдан (Україна), Революція троянд (Грузія), Джинсова (василькова) революція (Білорусь), Революція тюльпанів (Киргизстан) і абхазькі революції, аж до сьогоднішнього дня.

Розглянемо ролі жінок у революційних марксистських воєнізованих рухах у некомуністичних країнах, таких як «Вільні жінки» (Mujeres Libres) в Іспанії в 1930-ті роки, антинацистські повстання, Робітнича партія Курдистану, непальські, кашмірські, африканські, шрі-ланкійські і південноамериканські рухи (FARC, Sendero Luminoso та ін.), аж до сьогоднішнього мексиканського «Чіапас» і курдської «Рожави».

У всіх цих бурхливих обставинах ми спробуємо оцінити досягнення і втрати жінок в особистих і колективних правах та можливостях, їх вплив на гендерні відносини.

Ми обговорюватимемо місце жінок і сексуальних меншин у гіпермаскулінних військових структурах, будь то регулярні війська, збройні, бойові чи терористичні організації. Чи є збільшення кількості жінок в армії у воєнний чи мирний час революційною зміною?

У рамках цих напрямів можна дослідити досягнення в області гендерної рівності відносно конвенцій міжнародних організацій, таких як ООН, ЄС (Резолюція 1325, КЛВФДЖ та інші), НАТО, ОБСЄ. Наскільки ефективно вони сприяли змінам в законодавстві, державній службі, популярній і місцевій культурах ? Чи впливовіші вони за інші ідеології, зокрема, релігії, особливо в контексті глобалізації?

Особлива увага приділятиметься зусиллям жінок в області миротворчості на місцевому та міжнародному рівнях.

Веб-сайт конференции: http://www.womenhistory.org.ua/index.php/novini/140-conf-women-war-odesa