5 науково-популярних заходів, які варто відвідати у вересні

 

Вересень традиційно насичений заходами, спрямованими на популяризацію науки, заходами, на яких кожен може почути про науку, спробувати її на дотик, відчути себе співавтором видатних наукових відкриттів та технічних розробок. У сьогоднішньому огляді ми спробуємо розглянути основні події вересня 2017 р. у сфері популярної науки.

 

2 вересня - Науково-популярна конференція Brain&Ukraine (Київ)

http://brainukraine.me

Організатори позиціонують конференцію як «комунікаційну платформу, що об’єднує світ науки із широкою аудиторією». Захід включатиме надихаючі виступи 15 спікерів у галузі науки та інновацій а також експозицію винаходів та науково-популярних ініціатив. Добірка спікерів конференції просто вражає: Леонід Пономаренко – фізик українського походження, учасник робочої групи, що відкрила найміцніший та найтонший матеріал в світі — графен; Іван Примаченко – співзасновник освітньої платформи онлайн-курсів Prometheus; Роман Михальчишин – інженер КБ «Південне», автор двох українських патентів щодо двигунних установок ракет-носіїв; Ілля Філіпов – керівник освітньої онлайн-платформи EdEra; Олексій Резніченко – засновник наймасштабнішого конструкторського бюро робототехніки в Україні. Cпеціальний гість заходу - Омар Хатамле - керівник відділу інновацій NASA.

 

7-10  вересня - Лекторій "Зелена школа"  (Київ)

http://ecoschool.org.ua

Організатори заходу називають його «екоінтенсив». Цій назві якнайкраще відповідають ключові теми лекторію:  циркулярна економіка; професії майбутнього після 4-ї промислової революції; організація простору; екоадаптація житла і екологічний аудит офісів; раціон; мікромережі і блокчейн-технології.
До школи долучаться 26 експертів у галузі екології та сталого розвитку. Серед них: Анна Вронська – екс-заступниця міністра екології та природних ресурсів України, Андрій Зінченко – керівник освітніх проектів в GreenCubator, Олексій Рябчин – народний депутат України, міжфракційне об’єднання «Зелена енергія змін»; Анна Тарі - засновниця Клубу Циркулярною Економіки, Лондон; Роберт Холл – президент європейської мережі еко-поселень GEN Europe.

 

16-17 вересня - Interpipe TechFest (Дніпро)

http://techfest.interpipe.biz

Interpipe TechFest – це майданчик для популяризації інженерії, точних та природничих наук, сучасних технологій. На фестивалі відвідувачі зможуть побачити нові бронемашини, які знаходяться на озброєнні української армії, відвідати майстер-класи з робототехніки та ментальної математики, побачити битви роботів та змагання з мехатроніки, почути виступи лекторів про індустрію 4.0 та космічні технології. Минулого року фестиваль мав 90 учасників у експозоні, 50 спікерів лекторію та 10 тисяч відвідувачів. Цьогорічне дійство має бути не меншим за своїми масштабами.

 

23 вересня – Наукові Пікніки (Київ)

https://www.facebook.com/ScientificFun

Фестиваль популярної науки «Наукові Пікніки» проходить у ряді міст України, починаючи з 2013 р. Своїми масштабами та стабільним інтересом з боку аудиторії виділяються київські пікніки, які традиційно локалізуються у парку Шевченка (біля червоного корпусу КНУ). Лабораторії ВНЗ під відкритим небом, зовсім не страшні тварини-ГМО, можливість спробувати себе у ролі лікаря-хірурга, популярна астрономія, шалена хімія і ще багато експериментів, експозицій, активностей вже не перший рік поспіль очікують відвідувачів заходу. Окрім того, на пікніках відбувається тематичний лекторій. На відміну від попередніх заходів, Наукові Пікніки є абсолютно безкоштовними та відкритими для кожного.

 

27-28 вересня - Всеукраїнський фестиваль інновацій у КНУ ім. Т. Шевченка

В рамках заходу відбудеться конференція стосовно нормативно-правового забезпечення інноваційної діяльності в Україні, конкурс стартапів, презентація розробок у демозоні, networking та командо утворюючі активності.

Окрім того, до заходу можна долучитися у якості волонтера, заповнивши відповідну анкету до 1 вересня: https://docs.google.com/forms

Натхненного наукового вересня вам, колеги!

Валерія Лавренко

 

Добавить комментарий

Comments system Cackle