Жінки у міжвоєнному Львові

Event type: Excursion

Event dates: Пнд, 01/15/2018

Country, city: Ukraine, Львів

Address of the event: Центр міської історії Центрально-Східної Європи

Web-site of the event: http://www.lvivcenter.org/uk/lia/storyma...

 

 

Богдан-Ігор Антонич, Євген Маланюк, Остап Тарнавський... Їхні імена і твори присутні в літературному дискурсі про міжвоєнний Львів. Але чи коли-небудь ви чули про жінок, які кардинально вплинули на літературний та мистецький світ міста?

Дебора Фогель (Debora Vogel), Рахеля Ауербах (Rachel Auerbach), Ірина Вільде, Софія Яблонська, Аліна Лян (Alina Lan), Маргіт Райх-Сельська, Олена Кульчицька... Усі вони намагалися знайти свій власний шлях розуміння й інтерпретації модерністської естетики та сучасного життя. Роза Мельцерова (Róża Melcerowa), Цецилія Кляфтенова (Cecylia Klaftenowa), Галіна Ґурська (Halina Górska), Мілена Рудницька відіграли значну роль у русі жіночої емансипації на початку ХХ сторіччя. Проблеми, представлені в їхніх текстах досі залишаються важливими в дискусії про становище жінки в сучасному суспільстві. А як щодо історії Соломії Крушельницької, модерного символу фінансової незалежності і міжнародної, блискучої кар'єри оперної співачки?

Під час міської прогулянки автори спробували показати динаміку єврейського, українського і польського жіночих світів в перші десятиріччя ХХ сторіччя у Львові, звертаючи увагу на окремі знакові постаті львів'янок перед Другою світовою війною.