Україна та реформи: успіх чи фарс?

Event type: Public discussion

Event dates: Ср, 02/21/2018

Country, city: Ukraine, Київ

Address of the event: Музей історії Києва/Музей истории Киева/Museum of Kyiv history Богдана Хмельницького вул., 7

Web-site of the event: https://www.facebook.com/events/34794251...

 

 

Протягом історії багато країн проходили шлях реформування. По-різному складався цей шлях та різними були результати. Наша країна не виняток. Є суспільства дуже схожі на українське, як за історичними передумовами, так й за контекстом реформ. Але динаміка цих процесів завжди була різною. 

З моменту набуття незалежності у 1991 році в Україні змінилося багато речей - від економіки держави до життя окремої людини. За ці роки країна пережила три Майдани, п'ять президентів, ринкові реформи та інші драматичні події. Всі ці процеси мали свої закономірності і випадковості. Об’єктивне і те, що увесь цей час наша країна змінюється. Інше питання - наскільки ефективно? У 2014 році почався новий і дуже складний етап реформування. Однак чи змінюється насправді країна та суспільство? У яких сферах досягнутий успіх, а може усе це лише фарс? 

Наші спікери - найвідоміші вітчізняні інтелектуали та теоретики 
- Олександр Пасхавер, Ярослав Грицак та Володимир Дубровський. У 2014 році кожен з них почав роботу над описом процесу реформування українського суспільства. В результаті на світ з’явились три книги: «26-Й процент або як подолати історію» Ярослава Грицака, «Кем быть?» Олександра Пасхавера та «Від гідності до успіху: як побудуваті економічне диво на українському ґрунті» Володимира Дубровського. Їхні погляди у чомусь схожі й водночас різні. Але чи змінились вони взагалі у порівнянні з трирічною давниною? 

На нашій зустрічі у форматі public talk ми будемо мати унікальну можливість дізнатися про це з перших вуст та отримати відповіді також на інші актуальні запитання:

1. Якою була Україна - 1991 та чим відрізнялася від України – 2014 у контексті необхідних змін? 
2. Які помилки повторювалі усі керівники української держави за цею период? Чи є в цьому закономірність?
3. Який «цивілізаційний стрибок» повиннна зробити Україна, щоб досягти позитивного результату реформ сьогодні? Чи пов’язане це зі зміною цінностей?
4. Що можливо, а що неможливо реформувати у нашому суспільстві у рамках одного покоління і від чого це залежить?
5. У чому причини гальмування поновлень всередині суспільства?
6. Як в історичній перспективі виглядає фінал українських реформ?
7. Які доречні аналогії з іншими країнами можна провести?

СПІКЕРИ:
Ярослав Грицак - історик та публіцист, доктор історичних наук, професор Український католицький університет UCuniversity.членНесторівська група / Nestor Group; за роки незалежності ніколи не був причетний до жодною владної структури та відрізнявся ліберальними поглядами. 

Александр Пасхавер (Alexander Paskhaver) - вчений - економіст, у різний час був радником трьох президентів (Кучми, Ющенка та Порошенка), а також прем'єр-міністрів та міністрів економіки. Протягом 20 років він брав активну участь у впровадженні більшості ринкових реформ в Україні і не з чуток знає всі «підводні камені» та «інсайди» системи. 

Володимир Дубровський (Vladimir Dubrovskiy) - старший економіст центру соціально-економічних досліджень CASE Україна; спецiалiзується у питаннях політичної та інституційної економіки; приймав участь у написанні “Меморандуму Розвитку Країни” для Свiтового Банку, автор декiлькох книг та дослiджень з питань трансформації в Українi, член Несторівська група / Nestor Group

Ведучий:
Misha Feldman - автор та засновник Вільна Академія Змін

// Обов'язкова реєстрація на подію: https://goo.gl/SPeVvD

КВИТКИ (кількість обмежена)
// 1 квиток: 350 грн. на місці події або онлайн за посиланням: 
https://goo.gl/GntWBN
ЗНИЖКИ (до 20.02)
// 2 квитки онлайн: 600 грн за посиланням https://goo.gl/ArL55M
// 3 квитки онлайн: 800 грн за посилянням https://goo.gl/KYq6EW
// 4 квитки онлайн: 950 грн за посиланням https://goo.gl/uhFtmu
// Пенсіонери та студенти на місці події: 150 грн.

З усіх питань (у тому числі журналістів) телефонуйте за номером: +38 (097) 494-1859 

Долучайтесь! Знання Завжди Доречні