Показ та обговорення док.фільму "Зберегти не можна зруйнувати"

Event type: Screenings

Event dates: Пт, 03/16/2018

Country, city: Ukraine, Дніпро

Address of the event: Арт Центр Квартира Троицкая площадь 3, кв 1

Web-site of the event: https://www.facebook.com/events/15282643...

 

 

«Зберегти не можна зруйнувати» — фільм, який порушує проблему зникнення архітектурних пам'яток по всій Україні. Фільм знімався як частина проекту « Ctrl+S Закон на захисті культурної спадщини ».

✅ Вхід вільний.

Режисер Pavel Siromenko та сценаристка Татьяна Омельченко побували в 9-ти історичних містах, які за останні роки втратили в цілому сотні пам'яток архітектури: у Києві, Дніпрі, Полтаві, Одесі, Львові, Ужгороді, Івано-Франківську, Запоріжжі та Харкові. Вони провели інтерв'ю з 50-ма експертами — від жителів міст і активістів до мерів та міністрів, наприклад, взяли коментарі у мера Львова Андрія Садового та міністра культури України Євгена Нищука. Також поспілкувалися із зарубіжними експертами з Німеччини, Польщі, Росії. Серед дніпровських експертів фільму:

Валентин Старостін - мистецтвознавець, 2000-ні науковий
співробітник відділу охорони пам’ятників
історії Дніпропетровського обласного центру з
охорони історико-культурних цінностей;
Олександр Бердик – архітектор, з 2009 по 2012 рік очолював управління охорони культурної спадщини Дніпропетровської міськради.

Проект представлятимуть:
 режисер стрічки Павло Сироменко
сценаристка Тетяна Омельченко
юристка проекту Olena Kupina.
Модератор обговорення - адміністратор проекту Андрей Андреев

Автори зафіксували на камеру 150 архітектурних пам'яток, що само по собі вже є унікальним документом епохи — так багато, що не всі їх вдалося помістити у фільм. Серед тих, що все ж таки потрапили до остаточної версії картини — Палац Ілліча та Лікарня червоного хреста.

До або після показу (фільм триває 40 хвилин) можна буде отримати коментар авторів про те, як створювався фільм, про складнощі при зйомках, дізнатися в організаторів проекту «Ctrl + S. Закон на захисті культурної спадщини України» про його майбутнє, про юридичні тонкощі, які присутні в цій сфері, які зміни в проекті відбулися з часу проведення прес-конференції в грудні 2017 року.

А, найголовніше, команда проекту пропонує обговорити шляхи вирішення проблеми, в загалі, та які дії можуть бути зроблені в екстрених ситуаціях, що складаються навколо пам'яток архітектури.

Сайт фільму: http://zberehty-ne-mozhna-zruynuvaty.gobackmedia.com/

PR-підтримка проекту — PR agency "Bagels&Letters"

Команда проекту:
Ініціатори та організатори — БФ "Харків з тобою" 
Партнери:
ГО «Харківський кризовий інфоцентр» та Харківський незалежний соціально-політичний медіа-проект «Накипело»
ГО «Центр «Урбаністичні форми» Urban Forms Center
ГО « Харківський антикорупційний центр»
Медіагрупа «GoBack Media»

Проект «Закон на захисті культурної спадщини України» був представлений БО «Благодійний фонд «Харків з тобою» в рамках «Програми сприяння громадської активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine - USAID Україна) та реалізується Pact в Україні. Зміст релізу проекту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) чи уряду США.