ІНСТИТУТ "ТКУМА" ОГОЛОШУЄ ПРОДОВЖЕННЯ КУРСУ «ЄВРЕЇ ТА УКРАЇНЦІ: ТИСЯЧОЛІТТЯ СПІВІСНУВАННЯ. ЧАСТИНА ІІ. ХХ СТОРІЧЧЯ»

Event type: Open lecture

Event dates: Пнд, 09/03/2018 to Пт, 09/14/2018

Country, city: Ukraine, Дніпро

Address of the event: вул. Шолом-Алейхема 4/26, Центр «Менора»

Web-site of the event: http://tkuma.dp.ua/ua/2015-02-17-11-50-3...

 

 

Український інститут вивчення Голокосту «Ткума», Музей «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні», Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут «Бейт-Хана»

за сприяння ініціативи «Українсько-єврейська зустріч» (Ukrainian-Jewish Encounter) пропонують курс лекцій професора єврейської історії Північно-Західного університету Йоханана Петровського-Штерна (Чикаго, США) «ЄВРЕЇ ТА УКРАЇНЦІ: ТИСЯЧОЛІТТЯ СПІВІСНУВАННЯ. ЧАСТИНА ІІ. 1917-2017 РР. »

 Курс, який триватиме з 3-го по 14-е вересня 2018 року, охоплюватиме 8 лекцій (2 пари кожного навчального дня); після успішного завершення курсу студентам буде вручено офіційний сертифікат.

Основна увага буде зосереджена на культурно-економічній, політичній та художній взаємодії євреїв та українців на українських землях відразу після лютого 1917 р., революції в Росії та розпаду Російської імперії. Під час інтерактивних занять на основі поглибленого обговорення першоджерел (у перекладі з англійської та в оригіналі) учасники дізнаються про відносини між лідерами єврейських національно-демократичних партій та українськими націонал-демократами в Українській Народній Республіці та Західноукраїнській Народній Республіці. Студенти обговорять, як коренізація привела євреїв до української культури, створила нечувані форми українсько-єврейських взаємин та як правий поворот СРСР у 1930-х роках порушив цей процес. Студенти зупиняться на складних питаннях Голокосту та співучасті у ньому, дискутуватимуть про роль СС, Вермахту, допоміжної поліції (Хіпо) та інших підрозділів у знищенні східноєвропейських євреїв, обговорюватимуть питання про спостерігачів та тих, хто рятував євреїв.

 

Курс розрахований на студентів, магістрантів, аспірантів, докторантів, вчителів та всіх, хто цікавиться історією євреїв, культурою та історією України.

Для студентів з інших міст передбачено два міні-гранту на покриття проживання та харчування на час прослуховування курсу.

Лекції відбуватимуться українською мовою у приміщеннях Інституту «Ткума» (м. Дніпро, вул. Шолом-Алейхема 4/26, Центр «Менора»).

Вимоги до учасників: регулярне відвідання лекцій, виконання коротких письмових завдань та міні-курсова робота.

 

Для заявки на участь необхідно до 10 серпня 2018 року заповнити онлайн-форму за посиланням: http://tkuma.dp.ua/ua/obrazovanie/reiestratsiia-na-osvitnii-kurs 

Кількість місць обмежена!

Для слухачів з інших міст, які бажають отримати грант, необхідно надіслати CV та мотиваційний лист.