Публічна дискусія "Як навчати та вчитись? Про користь критичного мислення."

Event type: Public discussion

Event dates: Ср, 09/26/2018

Country, city: Ukraine, Львів

Address of the event: Дзиґа Virmenska st. 35

Web-site of the event: https://www.facebook.com/events/21255892...

 

 

Інтерес до критичного мислення як освітньої інновації з’явився в Україні, як і в інших пострадянських державах, близько 15 років тому. Значна кількість ідей і положень цього напряму витримали перевірку часом і сьогодні потребують поширення і запровадження у наших школах. Критичне мислення починалось як перехід від навчання, орієнтованого переважно на запам’ятовування, до навчання, спрямованого на розвиток самостійного свідомого мислення. Важливим аспектом критичного мислення є його відповідність вимогам демократизації освіти. Воно є дієвим способом виховання демократичного менталітету громадян, як учнів, так і вчителів. 

Фундаментальна мета сучасної освіти полягає не у тому, щоб просто надавати інформацію учням, а у тому, щоб розвивати критичний спосіб мислення. Освіта орієнтована на майбутнє, яке не може бути наперед визначеним, а отже першочерговим є розвиток тих умінь і навичок мислення, що дають змогу адекватно оцінювати нові обставини й формувати стратегію подолання проблем, які можуть виникнути. Таким чином, розвиток критичного мислення стає найактуальнішим за часів інтенсивних соціальних змін, коли неможливо діяти без постійного пристосування до нових політичних, економічних та інших обставин, без ефективного вирішення проблем, значна частина яких непередбачувана. У цьому сенсі життєва необхідність критичного мислення для вітчизняної освітньої системи очевидна. Тільки таким шляхом ми можемо думати про розвиток відповідно до вимог світового інформаційного суспільства та просуватись далі у напрямі демократії. 

Ми пропонуємоа приєднатись до нашої неформальної зустрічі уже 26 вересня, о 15:00 та обговорити з експертками можливість ре :

Ірина Старовойт (Iryna Starovoyt) - літературознавиця, поетка, перекладачка, кандидатка філологічних наук, викладачка критичного мислення в Українському Католицькому Університеті, Фулбрайтівська стипендіантка, проходила наукові стажування у кількох країнах світу (Львів, Україна).

Інна Большакова (Инна Большакова) - сертифікована тренерка міжнародного проекту “Читання і письмо для розвитку критичного мислення”, ГС “Освіторія”, методистка з дошкільного виховання та початкового навчання НМЦ дошкільної і початкової освіти (Київ, Україна).

Вікторія Бриндза (Viktoriya Bryndza) - соціологиня, експертка з дослідження цінностей, викладачка критичного мислення Українського Католицького Університету, учасниця Несторівської групи (Тасманія, Австралія) - формат інтерв`ю через відео.

У прграмі не лише експертні думки, а й панельна дискусія та анонс цікавого конкурсу на кращий урок з елементами критичного мислення та подальшої програми розвитку КМ від Львівського кластеру розвитку ОСВІТИ та КРЕАТИВНОСТІ.

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації (https://docs.google.com/forms/d/1-3YPFz2AUepSvY2CDArgcqntYD54QsEewT3Pn0OF95M/edit#)!