Статус чи спроможність: як і з кого обиратимуть ректорів?

Event type: Open lecture

Event dates: Ср, 10/10/2018

Country, city: Ukraine, Київ

Address of the event: Ukrainian Institute for the Future Гончара, 65 (6 этаж)

Web-site of the event: https://www.facebook.com/events/17052647...

 

 

Спосіб управління і навички менеджменту залишаються однією з найслабших ланок системи вищої освіти в Україні. Ухвалений у 2014 р. Закон «Про вищу освіту» створив нові колізії, не розв’язавши старі проблеми. 

Наразі працює кілька робочих груп, які пропонують зміни до чинного законодавства у частині управління і моделі фінансування. На додачу, 19 вересня група народних депутатів зареєструвала законопроект № 9103, який передбачає підвищення рівня кваліфікаційних вимог до претендентів на посади керівників закладів вищої освіти. Якщо даний документ ухвалять, ректором зможе стати лише громадянин України, який має ступінь доктора наук і званням професора. Це означає, що коло претендентів на керівну посаду суттєво звужується. Кому це вигідно? До чого може призвести це нововведення? Якими є альтернативні моделі? Як їх імплементувати у законодавство?

Питань, які потребують вирішення, багато. У потоці повсякденних справ іноді здається, що й підступитися до них складно. Український інститут майбутнього, як аналітичний центр, має на меті формування нового порядку денного, що відповідатиме рівню викликів майбутнього, запрошує зацікавлених робити позитивні зміни разом.

Дискусія відбуватиметься у два етапи:
10 жовтня зі стейкхолдерами та безпосередніми учасниками навчального процесу обговоримо теперішню ситуації щодо якості менеджменту в університетах, та як вона впливає на тих, хто навчається і навчає, а також на роботодавців.
Учасники: Микита Андрєєв, голова Громадської ради МОН; Олена Колеснікова, Федерація роботодавців України; Eduard Romanchenko, голова Східноукраїнської асоціації захисту прав студентів; Eduard Rubin, науковець та підприємець, к.т.н., директор компанії «Telesens International Ltd.» та Голова ради директорів компанії «Telesens», у 2015 – 2016 рр. ректор Харківського національного університету радіоелектроніки. 
Модератор дискусії — доктор технічних наук, співзасновник Ukrainian Heritage Foundation Sergey Babak.
Форма для реєстрації: docs.google.com/forms/u/1/d/1GcEU4jPxdMVzd4N89f-lQqxSluaXSwDizrgRtJIYQ50