Презентація книги Володимира Єрмоленка "Плинні ідеології"

Event type: Open lecture

Event dates: Ср, 10/10/2018

Country, city: Ukraine, Київ

Address of the event: Книгарня "Є" Lysenka, 3

Web-site of the event: https://www.facebook.com/events/52652811...

 

 

Чудова нагода провести вечір у колі непересічних філософів: Вахтанґ Кебуладзе поговорить з Volodymyr Yermolenko про його нову монографію: «Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ-ХХ ст.».

«Ця книга присвячена не так історії ідеологій як таких, як історії цих непомітних впливів та підземних річок. Вона показує, що ідеологічні протистояння завжди були в чомусь боротьбою братів-близнюків; що у двох антиподів – наприклад, нацизму і комунізму – завжди буди спільні підвалини».

«Плинні ідеології» – це детальна та несподівана історія ідей у Європі ХІХ-ХХ століть. Книга про те, як концепти і метафори, народжені в епоху Французької революції, продовжували жити в тоталітарних ідеологіях ХХ століття, як образи проходження через смерть, святого злочинця, жертви-месії, оновлювальної катастрофи живлять історії ідей останніх двох століть, надихаючи ідеологічних союзників та антиподів. Це також детальний і безжальний аналіз головних ідеологічних монстрів сучасності: расизму, комунізму, нацизму, фашизму, а також їхніх сумішей. Книжку написано на межі різних дисциплін: філософії, історії ідей, політології та історії літератури.

Книга отримала спеціальну відзнаку Голови Журі Best Book Award 2018 (25 Форум видавців у Львові).