Тюрма і місто. Простори ув’язнення, практики виключення і публічна комунікація. Міжнародний воркшоп

Страна: Украина

Город: Львів

Тезисы до: 15.05.2019

Даты: 03.10.19 — 04.10.19

Е-мейл Оргкомитета: conferences@lvivcenter.org

Организаторы: Центр міської історії Центрально-Східної Європи

 

Задум семінару полягає у тому, щоб поглянути на в’язниці як публічні простори, які попри закритість, за своєю суттю є частиною міської канви. Ми прагнемо обговорити місця відбування покарання як мікрокосм міських суспільств та проаналізувати їх переосмислення та сучасне використання. Історично, місця ув’язнення були частиною системи карного законодавства, тож тюрми часто розташовувалися неподалік від будівель суду. Незважаючи на те, що у XIX столітті вони були міськими спорудами на периферії, з розбудовою міст у ХХ столітті більшість в’язниць опинилися у центрі міста.

Семінар запрошує дослідників розглянути динаміку між практиками виключення і специфічним переплетінням соціальних відносин, які формувалися між ув’язненими та адміністрацією тюрем. Наша мета – вийти за рамки фукодіанської моделі контролю та наративу дисциплінування монополізованого державою та інтерналізованого в’язнями. Семінар радше розглядатиме тюрми як простір домовляння між різними суб’єктами, серед яких не тільки ті, хто діяв від імені держави (наприклад, наглядачі, капелани чи медики), а й юридичні суб’єкти і самі ув’язнені, які мають хай і обмежену, але свою активну роль у використанні тюрми для власних цілей. Хоча тюрми сприймаються як символічні і метафоричні місця репрезентації держави, нас насамперед цікавлять конкретні міські середовища місць ув’язнення та взаємодія і стосунки між задіяними акторами.

Запрошуємо подавати пропозиції зі всіх галузей гуманітарних і суспільних наук, і сподіваємося залучити до розмови науковців, які вивчають різні періоди і місця, та досліджують зв’язок між практиками ув’язнення і міськими середовищами. Чекаємо на зголошення на такі і інші теми і питання:

Тюрми як мікрокосми: що ми знаємо про внутрішнє соціальне життя ув’язнених?
Тюрма як інкубатор сучасностей: як впливали тюремні мережі на довколишні суспільства?
Після тюрми: як міста давали собі раду з темним минулим просторів насильства у самому своєму центрі?

Структура конференції:

Перший день семінару розпочнеться з сесії «Бригідки: будівля та її історії» про минуле Львівського слідчого ізолятора, відомого як тюрма Бригідки у польській, українській і єврейській історії. Розташований цей об’єкт у самому центрі міста, і там досі знаходиться діючий слідчий ізолятор СІЗО № 19. Ми спробуємо поглянути на історію цього місця з емпіричної точки зору та об’єднати різні історіографії, які досліджували Бригідки як простір для дій держави, насильства, але також і повсякденного спілкування і домовляння між представниками держави, ув’язненими, і мешканцями міста. На другий день семінар розгляне ширші контексти тюремних просторів у міському середовищі. Під час останньої частини семінару ми розглянемо різні досвіди перетворення тюрем у публічні місця. І завершальна дискусія поставить питання, наскільки вони актуальні сьогодні для Львова, і загалом для цього регіону.

Учасники

Запрошуємо зголошуватися до участі як досвідчених вчених, так і молодих дослідників та аспірантів. Семінар відкритий для дослідників з різних дисциплін, таких як історія, антропологія, соціологія, урбаністичні студії, історія архітектури, студії комунікації, культурологія та пов’язані галузі. Семінар планується як міжнародний академічний формат з розісланими заздалегідь тезами. Ми плануємо прийняти до 15 учасників.

Веб-сайт конференции: http://www.historians.in.ua/index.php/en/ogoloshennya/2598-tyurma-i-misto-prostori-uv-yaznennya-praktiki-viklyuchennya-i-publichna-komunikatsiya-mizhnarodnij-vorkshop-lviv-3-4-zhovtnya-2019-r