Воркшоп з урбаністичної антропології для молодих учених "Зрозуміти місто: антропологія постсоціалістичних трансформацій"

Страна: Украина;

Дедлайн: 15.06.2019

Веб-сайт: caa.org.ua

 

Воркшоп з урбаністичної антропології для молодих учених

Київ, 3-4 жовтня 2019

Концепція

Безпрецедентне зростання міського населення у ХХ–ХХІ ст. очікувано провокує інтерес до урбаністичних досліджень, які охоплюють міждисциплінарну територію та активно реагують на запити щодо експертного знання про місто. Така ситуація стимулює підвищення уваги до етнографічного методу, а відповідно й до урбаністичної антропології з її вмінням демонструвати емічну перспективу та розуміти ширший культурний контекст на прикладі конкретних урбаністичних кейсів.

Постсоціалістичні міста є перспективним полем для антропологічних досліджень. З одного боку, вони мають яскраво виражену культурну й соціальну специфіки, а з іншого – голоси їхніх мешканців_ок лишаються не почутими під час планування численних трансформаційних перетворень, з якими ці міста стикаються. Ми прагнемо подивитися на постсоціалістичні міста як на простори, у яких відбувається зіткнення досвідів перебування людей в різних ідеологічних та економічних системах. Останнє провокує неоднозначні сприйняття рішень, які приймаються у міському управлінні. Відповідно ми прагнемо зосередитися на тому, як мешканці_ки міст реагують на трансформаційні процеси «зверху» та провокують такі процеси «знизу», керуючись власним розумінням соціальної справедливості.

Трансформації завжди змінюють звичний уклад життя, а тому містянами_ками вони сприймаються як пограничний стан між «стане краще» і «аби не стало ще гірше». Ставлення людей до змін залежить передусім від того, з якими сценаріями вони стикалися раніше, а страх чогось нового може виявитися страхом втратити щось значиме зі старої системи. Як знайти у цьому баланс? Ми пропонуємо розглянути перспективи використання культурної антропології для досліджень, що передують прийняттю рішень і відображають уявлення містян_ок про справедливість, адже справедливе місто – це місто, яке вміє слухати людей, бо саме вони наповнюють сенсами його простір.

 

Тематичні напрямки роботи:

 • антропологія міста чи антропологія в місті: у пошуках субдисциплінарних точок дотику;
 • виклики й етичні питання постсоціалістичного урбаністичного поля;
 • міські трансформації в об’єктиві моральної економіки;
 • низова демократія в умовах соціалістичної спадщини;
 • міський простір та неформальні механізми прийняття рішень;
 • несправедливість як інструмент для консолідації;
 • постсоціалістичні трансформації та вразливість гендерної проблематики;
 • екологічний чинник в урбаністичних перетвореннях.

Очікувані результати воркшопу:

 • глибше розуміння антропологічного інструментарію задля його ефективнішого використання у міських дослідженнях;
 • розробка стратегій застосування антропологічних досліджень в міському плануванні;
 • вибудовування соціальних контактів між дослідниками, заангажованими в урбаністичні дослідження;
 • привернення уваги молодих учених, активістів, волонтерів, митців до перспектив антропологічних досліджень шляхом публічної дискусії.

Робота воркшопу буде складатися з двох частин – академічної та практичної. Академічна частина стосуватиметься осмислення теоретичних основ урбаністичної антропології та обговорення польових досліджень у постсоціалістичних містах. Вона передбачатиме презентації досліджень у панелях та фахову дискусію. Практична частина відбудеться у формі відкритого круглого столу на тему: «Антропологія в прикладних урбаністичних дослідженнях». Його мета − залучити дослідників та людей, які безпосередньо займаються трансформаціями міського простору (експертів, митців, активістів, волонтерів), до дискусії, яка уможливить поширення інформації про антропологічний інструментарій в міських дослідженнях та виведе поле для його практичного застосування. У межах круглого столу пропонується обговорити такі питання:

 • дослідження для міського планування: методологічні традиції та сучасні виклики;
 • антропологічний інструментарій та сфера його застосування в міських дослідженнях;
 • академічне і творче осмислення міста;
 • залучення місцевих спільнот до проведення досліджень.

ФорматЦільовою групою воркшопу є молоді вчені (студенти магістратури, аспіранти, пост-доки). Передбачається 4 панелі (12 учасників), 4 дискутанти і 1 кейноут лектор.

Передбачається 20-хвилинна доповідь кожного з учасників (презентації у форматі PowerPoint або Prezi англійською мовою обов’язкові, навіть якщо мовою доповіді буде українська). Кожна доповідь супроводжуватиметься 20-хвилинним коментарем запрошеного дискутанта і відкритою дискусією.

Робочі мови воркшопу українська і англійська.

ЛогістикаМи сподіваємося покрити витрати учасників на подорож до Києва (економ клас) і ночівлю (три ночі)

Заявка на участь: Якщо Ви бажаєте взяти участь у воркшопі, будь-ласка, надішліть нам своє CV з контактними деталями (максимум 3 сторінки) та короткий опис Вашого дослідницького проекту (не більше 300 слів) в одному PDF файлі на e-mail: urban.anthropology.2019@gmail.com до 15 червня 2019 р. Повідомлення щодо прийняття буде надіслано до 1 липня 2019 р. Будь-ласка, візьміть до уваги, що часткова та заочна участь у воркшопі не передбачається.

 

Похожие гранты и стипендии с открытой подачей заявок:

Феменкемп 2020Подача заявок до 20.06.20, Украина