Відкриття виставки "Французський слід в історії України"

Event type: Exhibition

Event dates: Ср, 04/10/2019

Country, city: Ukraine, Дніпро

Address of the event: Дніпропетровський національний історичний музей ім. Яворницького пр. Д. Яворницького,16

Web-site of the event: https://www.facebook.com/events/28972729...

 

 

10 квітня 2019 року о 18.00 у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького відбудеться відкриття виставки “Французький слід в історії України. Середина ХУІІІ ст. - поч. ХХ ст.” з історії українсько-французьких заємовідносин в рамках фестивалю “Французька весна в Україні” Alliance française de Dnipro / Альянс франсез г. Днепр

Виставка складається з двох частин, де представлено майже 450 історичних предметів і документів, які презентують музейно-історичну версію взаємовідносин України і Франції:

- Виставка-дослідження “Французькі інвестиції в Україні. 1870-1918” (авторка Valentina Lazebnik Валентина Лазебник).
- Французька збірка старожитностей історичного музею (автори Valentina Lazebnik Валентина Лазебник, Ірина Завалова Ірина Завалова, Vasyl Roztryopa Василь Розтрьопа).

Французькі інвестиції в Україні — це дослідження маловідомої теми взаємовідносин України з державами Європи, яка руйнує міф про радянську індустріалізацію України. Серед унікальних експонатів на виставці: документи - цінні папери, видані у Парижі з автографами французьких діячів, передані музею Dmytro Pirkl Дмитром Пірклом; фото французьких і українських підприємців, засновників і керівників акціонерних товариств, заводів, рудників, шахт, створених за участю французького капіталу і технологій. Це оригінальні джерела унікальної сторінки історії значної території України — її центральної та східної частин, сучасні Дніпропетровська, Донецька, Луганська і Запорізька області (колишня Катеринославська губернія). Завдяки європейським інвестиціям відбулося становлення української індустрії і перетворення регіону з другорядного в один з основних промислових регіонів країни, що є таким і сьогодні.

Зв'язки України з Францією простежуються з ХVIІ століття, тобто з часів запорізького козацтва і до 1918 року. Яскравою частиною виставки є оригінальні предмети французької збірки музею: французькі видання ХVІІІ-ХХ ст., рідкісний порцеляновий посуд, одяг, меблі та предмети побуту, листівки та світлини, предмети культури.