Жінки у STEM — конкурс статей, присвячений жінкам в точних і природничих науках

Страна: Украина;

Дедлайн: 30.06.2019

Веб-сайт: uk.wikipedia.org

 

Жінки у STEM — конкурс статей, присвячений жінкам в точних і природничих науках. Конкурс триває з 1 по 30 червня; організатори — ГО «Вікімедіа Україна» разом із Фондом ООН у галузі народонаселення.

ТЕМА Й МЕТА КОНКУРСУ

В рамках конкурсу пишемо про жінок у STEM-науках. Основний напрямок — біографічні статті про жінок-науковиць у галузі STEM. Однак, тему конкурсу можна трактувати й ширше та писати також про жінок, які не є науковицями, але пов'язані з точними та природничими науками (наприклад, підприємиці у цій галузі); оглядові теми (наприклад, списки чи статті про явища, пов'язані із жінками у STEM).

Якщо ви не впевнені, чи ваша стаття підпадає під тему конкурсу, порадьтеся з організаційним комітетом за адресою stem@wikimedia.org.ua або напишіть на сторінку обговорення менеджеру проектів ГО «Вікімедіа Україна».

 

Спецномінації

 • Українки у STEM
 • Дівчата у STEM (статті про значимих школярок і студенток, які мають досягнення у STEM-науках)

Переможці спецномінацій отримають окремі призи.

МЕТА КОНКУРСУ:

 • зробити більш видимими досягнення жінок в науці. Як в Україні, так і по всьому світу, точні науки, технології та інженерія залишаються галузями, в яких домінують чоловіки[1]. Щоб боротися із цим дисбалансом і допомагати жінкам будувати кар'єру в STEM, важливо поширювати інформацію про досягнення жінок у точних та природничих науках. Вікіпедія як один із найпопулярніших у світі інформаційних ресурсів є важливим майданчиком для цього.
 • допомогти зменшити загальний гендерний дисбаланс у Вікіпедії, адже статей про чоловіків приблизно в чотири рази більше, ніж про жінок. Наприклад, в українській версії Вікіпедії кількість біографічних статей про жінок становить менше ніж 15% від загальної кількості біографічних статей[k 2]. Ми прагнемо це змінити.

ЯК УЗЯТИ УЧАСТЬ

1.Зареєструватися у Вікіпедії (отримати свій нікнейм) або увійти у свій обліковий запис.
2.Створити або доповнити статтю у Вікіпедії під час конкурсу (можна використовувати пропоновані теми або обрати свою в рамках загальної теми конкурсу).
3.Довести статтю за якістю принаймні до рівня базових вимог:
 • статті повинні бути започаткованими або покращеними конкурсантами у Вікіпедії упродовж конкурсного періоду;
 • текст статей не може містити невичитаний машинний переклад;
 • статті або доповнення мусять мати розмір щонайменше 3500 байтів (це в середньому 200-300 слів; розмір у байтах можна побачити, перейшовши у вкладку «Переглянути історію» зверху статті);
 • Вікіпедія — це енциклопедія! Тому усі статті мусять мати енциклопедичний характер;
 • у Вікіпедії діють критерії значимості (зокрема, окремі критерії значимості науковців). Базовий принцип — можна створювати окрему статтю у Вікіпедії про особу, лише якщо про неї є кілька публікацій в незалежних авторитетних джерелах;
 • Вікіпедія не дозволяє плагіату! Тому статті мусять містити текст, сформований власне конкурсантом чи конкурсанткою, і не порушувати авторські права;
 • Вікіпедія не дозволяє оригінальних досліджень! Тому статті мусять базуватися на інформації, опублікованій раніше у авторитетних джерелах(газети/журнали/книги тощо) та містити посилання на ці джерела.

Щоб дізнатися більше про алгоритм створення статті і правила Вікіпедії, скористайтеся довідковою сторінкою.

4.Поставити на сторінці обговорення статті рядок:
{{Жінки у STEM|{{subst:REVISIONUSER}}}}
(якщо ви поміщаєте шаблон до статті, яку створили не ви, замініть текст «{{subst:REVISIONUSER}}» на нікнейм автора статті)
Статті без цього шаблону можуть бути не зараховані у конкурсний внесок.

4.1. Якщо стаття бере участь у спецномінаціях, потрібно також поставити на сторінку обговорення шаблон {{Жінки у STEM/Українки}} (для спецномінації «Українки у STEM») та/або {{Жінки у STEM/Дівчата}} (для спецномінації «Дівчата у STEM»).

5.До кінця конкурсного періоду статтю можна поліпшувати. Чим повнішою і якіснішою є кожна стаття на момент завершення конкурсу, тим вищі ваші шанси на перемогу.
6.Повторюйте кроки 2 — 5 якомога частіше.

ПРИЗИ

Переможці конкурсу отримають призи від Фонду ООН в галузі народонаселення та ГО «Вікімедіа Україна»; усі активні учасники отримають сувеніри.

Окремі призи можна буде отримати за перемогу у спецномінаціях конкурсу

 

Похожие гранты и стипендии с открытой подачей заявок:

WikiScience Contest 2019Подача заявок до 30.11.19, Украина

Другий конкурс «Запроси полярника до себе»Подача заявок до 10.12.19, Украина