Конкурс професійної майстерності WORLDSKILLS UKRAINE

Страна: Украина;

Дедлайн: 01.11.2019

Веб-сайт: worldskillsukraine.org

 

WORLDSKILLS INTERNATIONAL — це міжнародна некомерційна асоціація.

Місія проведення конкурсу— це професійна орієнтація молоді, а також впровадження в систему вітчизняної професійної освіти кращих міжнародних напрацювань.

Змагання проводяться у формі конкурсу професійної майстерності, де учасник повинен продемонструвати всі свої навички за певну кількість часу, та виконати ряд практичних завдань.

Офіційно асоціація була заснована в 1953 році, проте перші змагання робочих проводилися вже в другій полові 1940-х років.

Конкурс WORLDSKILLS INTERNATIONAL — це своєрідні олімпійські ігри для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, молодих кваліфікованих робітників і фахівців у віці від 18 до 22 років.

У діяльності організації беруть участь 74 країни. На сьогоднішній день це найбільше змагання з подібних в світі.

WorldSkills Ukraine

У 2016 році Україна офіційно стала членом міжнародної організації WORLDSKILLS INTERNATIONAL.

Вперше відкриття Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності “WORLDSKILLS UKRAINE” відбулося 31 жовтня 2016 р. в м. Києві. Перший конкурс відкривав Прем’єр міністр України Володимир Гройсман. В 2017 р. конкурс відкрив віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, а також брали участь у відкритті заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей та представники бізнесу.

В якості журі залучаються відомі експерти та провідні фахівці у своїй професійній галузі від вітчизняних роботодавців. Конкурс відбувається за підтримки роботодавців, професійно-технічних та вищих навчальних закладів України.

У 2017 році конкурс «WORLDSKILLS UKRAINE» набирає обертів, в конкурсі беруть участь практично всі області країни. Кількість учасників конкурсу з кожним роком зростає, в 2016 році в конкурсі брало участь 136 осіб, у 2017 році вже більше 150 учасників.

У 2018 році у конкурсі приймає участь 190 учасників, більше 120 експертів, близько 50 членів журі, 25 лідерів команд, а також до проведення конкурсу задіяні близько 100 волонтерів, які навчаються в ПТО. Вперше у конкурсі прийматимуть участь усі регіони України. Конкурс вперше проходив на одній локації та був відкритий для відвідування для всіх бажаючих.

У липні 2019 року Рада Директорів WorldSkills International затвердила Федерацію роботодавців України як організацію, що представлятиме Україну в цій міжнародній організації.

6 вересня  2019 року вступило в силу Положення, в якому прописані моменти організації та проведення змагань на рівні країни – від вимог до учасників та етапів до формування групи експертів і журі, які визначатимуть призерів і переможців.

 

Етапи й строки конкурсу

Згідно  Положення Міністерства освіти і науки України  цього разу в Україні проведуть WorldSkills – найвідоміші в світі змагання з робітничих професій – у два етапи. Зокрема, перший етап конкурсу – відбірковий – відбудеться в регіонах у жовтні-листопаді 2019. Для того, щоб стати учасником конкурсу всім бажаючим слід звертатись (!) у Департаменти (управління) освіти та науки обласних державних адміністрацій (або якщо ви живете в Києві, то до Київської міської держадмніністрації). Наразі згідно Наказу Міносвіти створюються організаційні комітети в кожному регіоні для проведення першого етапу конкурсу.

Другий етап – фінальний – пройде в квітні-травні 2020 року. У ньому візьмуть участь переможці регіонального відбору.

Хто може стати учасником конкурсу?

Робітники (службовці), студенти вишів, фахівці, учні та випускники закладів професійної освіти, фахової передвищої та вищої освіти. Вік учасників: від 18 до 22 років.

За якими компетенціями пройде замагання?

Під час кожного туру учасники представлятимуть свої професійні вміння та навички. Зокрема, 16 вересня 2019 року члени Організаційного комітету визначили компетенції, за якими проходитимуть змагання. На відміну від минулих років, цьогоріч їх буде рекордна кількість – сімнадцять (!). Це означає, що проявити свій талант та майстерність зможуть ще більше молодих людей. Тож читайте уважно перелік компетенцій, знаходьте свою,

Реєструйте заявку, готуйтесь та перемагайте

Затверджений перелік компетенцій на 2019-2020 роки:

 • Зварювальні роботи
 • Роботи на верстатах ЧПУ
 • Технології моди
 • Кондитерське мистецтво
 • Кулінарне мистецтво
 • Перукарське мистецтво
 • Токарні роботи
 • Електромонтажні роботи
 • Мехатроніка
 • Слюсарні роботи
 • Кладка цегли
 • Обслуговування важкої техніки
 • Підйом та транспортування вантажів
 • Експлуатація та обслуговування залізничного транспорту
 • Експлуатація навантажнювально-розвантажнювальної техніки
 • Водні технології
 • Експлуатація дорожньо-будівельної техніки