Навчальний обмін «Діалог заради справедливих міст»

Страна: Германия;

Дедлайн: 05.10.2019

Веб-сайт: cedos.org.ua

 

Шукаємо учасниць і учасників для міжнародного навчального обміну «Діалог заради справедливих міст» / «Local Activists Dialogue for Cohesive Cities» у Німеччині.

 «Діалог заради справедливих міст» – освітній проект для посилення урбаністичних рухів України та Німеччини. Ми хочемо створити можливості для співпраці представн_иць* низових ініціатив і разом подумати, як зробити наші міста справедливішими.

Справедливим є місто, в якому рішення приймаються, спираючись на дані і дослідження, а також із залученням громадян_ок. Головними цінностями справедливого міста є рівність, інклюзивність, права людини і соціальна справедливість. 

Крок перший – навчальна поїздка. Українські активіст_ки* познайомляться з представни_цями громадських організацій у Німеччині. Дізнаються, які виклики на порядку денному німецьких урбаніст_ок, і як вони з ними працюють. Побачать, як відбувається процес громадського залучення до прийняття рішень у містах. Протягом обміну учасниці та учасники матимуть нагоду розробити власні ідеї спільних україно-німецьких проектів, пов’язаних з міським розвитком і темою справедливого міста.

Крок другий – медіа публікації. Під час обміну ми говоритимемо про різні аспекти справедливості в містах, зустрічатимемося з цікавими людьми, дізнаватимемося про нові формати роботи з темами міського розвитку. Ми очікуємо, що учасниці та учасники ділитимуться своїми враженнями про обмін: фотографуватимуть, малюватимуть,  писатимуть пости у соціальних мережах або зніматимуть відео. На основі цих матеріалів ми створимо декілька статей для Mistosite.org.

Крок третій ­– поширення знань. Протягом тижня після завершення навчального обміну учасниці та учасники мають провести публічну подію у своєму місті, спільноті чи організації, щоби розповісти про отриманий досвід.

Хто?

10 українських активісток і активістів та представниць і представників громадських організацій, які працюють з темами міського розвитку. Робочі мови обміну – українська і англійська. Учасниці та учасники повинні володіти англійською на рівні, достатньому для спілкування.

Де?

Учасниці та учасники відвідають Берлін, Ерфурт і Лейпциг.

Коли?

Навчальна поїздка відбудеться 4-10 листопада 2019 року. Кінцевий термін подачі заявок – 5 жовтня. 

Скільки?

20 євро – внесок за участь. Організатор_ки оплачують переліт до/з Німеччини, переїзди між містами у Німеччині під час обміну, проживання у готелях та харчування. Організатор_ки не покривають інших щоденних витрат у Німеччині, а також переїзди по Україні до/з аеропорту.

Як потрапити?

Реєструйтеся до 5 жовтня 

Навчальний обмін «Діалог заради справедливих міст» організовують Internationaler Arbeitskreis e.V. у партнерстві з Аналітичним центром CEDOS за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної республіки Німеччина.

Internationaler Arbeitskreis e.V. – волонтерська громадська організація, що спеціалізується на неформальній політичній освіті через навчальні обміни. Їхні тури і програми працюють з такими темами, як соціальне залучення, розвиток громадянського суспільства, міський активізм, критика расизму і антисемітизму. Робота організації зосереджена в країнах Східної Європи. У 2016 та 2017 роках команда IAK проводила навчальні обміни в Україні.

Аналітичний центр CEDOS – незалежна, позапартійна громадська організація, що працює у сферах дослідження освіти, міграції та міського розвитку. З 2014 команда CEDOS працює над посиленням урбаністичного руху в Україні, зокрема запустила онлайн-медіа ресурс Mistosite.org і щорічно проводить Український урбаністичний форум.