ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ КОМАНД-УЧАСНИЦЬ ОСВІТНЬО-ТРЕНІНГОВОЇ ПРОГРАМИ «АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРНОГО ЛІДЕРА» на 2020-2021 роки

Страна: Украина;

Дедлайн: 20.05.2020

Веб-сайт: mkms.gov.ua

 

Міністерство культури, молоді та спорту України спільно із Goethe-Institut в Україні та ГО «Інститут культурної політики» оголошують про відкриття конкурсного відбору командучасниць програми з підготовки лідерів для сфери культури в ОТГ України.

1. Передумови програми

Реформа децентралізації, спрямована на підвищення добробуту населення та конкурентоспроможності громад шляхом формування спроможних та ефективних органів місцевого самоврядування в Україні, розкриває можливість для самореалізації творчих особистостей та лідерів на локальному рівні. Нові якість управління, багаторівневі моделі фінансування, якість та доступність публічних послуг розглядаються ключовими факторами трансформації спільнот та розбудови сильної України.

У цьому контексті вирішальну роль у забезпеченні інституційних змін відіграватиме сфера культури, яка працює із традиціями, переосмисленням ідентичності, сприйняттям власної спроможності виявляти та практикувати лідерство, відповідально змінювати оточуюче середовище спільно з іншими жителями громади. Успішний розвиток громади є неможливий без усвідомленого партнерства між органом місцевого самоврядування (відповідальним за управління в публічній сфері), бізнесом (відповідальним за конкурентоспроможність території), культурою (відповідальною за тип мислення, взаємодію між людьми) та громадянським суспільством (відповідальним за самоорганізацію та баланс інтересів в громаді).

Жодна з проблем громади не може бути вирішена однією із зазначених груп самостійно – це вимагає командної роботи, розуміння власної цінності та ролі в команді, прийняття особливостей партнерів та використання сильних сторін учасників команди для досягнення спільного результату. Добробут населення – це не вигадана категорія, а важка щоденна праця усіх спільнот громади заради теперішніх та майбутніх поколінь – створення можливості нашим близьким (дітям, онукам) та знайомим ефективно співтворити середовище для власного розвитку і процвітання. Це основа становлення цінностей самовираження, спільна дія на створення спільного блага в громаді – того, що лишиться після нас і буде допомагати наступним поколінням, зберігаючи власну ідентичність, успішно рухатися у складному та повному невизначеністю світі.

Кожна громада має свої проблеми – вони можуть виникати ситуативно, а можуть тривати десятиліттями. І це завжди – проблеми конкретних людей, спільнот, яких ми знаємо і які близькі для нас. Доволі часто ми розглядаємо один одного як конкурентів за обмежений ресурс, не сприймаємо ідей інших, чекаємо, що проблема вичерпається сама по собі, спостерігаємо за тими навіженими, які поодинці намагаються вирішити комплексну проблему. Але поки хтось очікує, інший – діє, отримуючи конкурентну перевагу. Це відкриває можливість активним громадам досягати більшого розвитку та успіху, створювати добробут власними силами.

2. Метою програми «Академія культурного лідера» є допомога у створенні спроможних та ефективних команд всередині об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ), які набудуть необхідних знань та практичних навичок для вирішення суспільно важливих проблем своєї громади через культурно-мистецькі проєкти.

Програма розрахована в такий спосіб, щоб об’єднати представників органів місцевого самоврядування, культури, бізнесу, громадянського суспільства та інших небайдужих в команди, які впродовж 12 місяців працюватимуть над проєктом для громади і матимуть можливість його реалізувати на конкурсній основі (через грантові програми Українського культурного фонду, Державного фонду регіонального розвитку, Міжнародного фонду «Відродження», та інші форми підтримки), а після Програми – продовжать спільно розширювати творче середовище для розвитку та самовираження, зможуть залучити свої спільноти до нових ініціатив та об’єднати їх завдяки публічній діяльності.

Освітньо-тренінгова програма буде здійснюватися за модульною формою – кожного кварталу протягом повного тижня команди набуватимуть нових знань і навичок, в міжмодульний період – працюватимуть з матеріалами, спрямованими на закріплення отриманих знань, їх практичного застосування для цілей проєкту команди. Крім того, команди-учасниці матимуть змогу для спілкування та обміну досвідом, розробки спільних проєктів під час міжмодульних конференцій. А на найбільш активних і успішних чекають навчальні візити до Німеччини, Чехії та Швеції.

3. Тривалість курсу з червня 2020 по червень 2021 року

4. Теми навчальних модулів включають наступні напрямки:

Модуль 1: Роль лідерів культури в процесі децентралізації

Модуль 2: Різноманіття та залучення аудиторій

Модуль 3: Стратегічне мислення

Модуль 4: Проєктний менеджмент

Модуль 5: Імплементація, втілення проєктів і сталий розвиток Результатом навчання має стати розробка програми розвитку культурної політики та галузі культури у Вашому місті/ОТГ В разі виконання всіх вимог навчання та захисту програми розвитку кожен учасник Академії отримає сертифікат Міністерства культури, молоді та спорту України

5. Склад груп

Кожна група складається з 5-6 команд, обраних на конкурсній основі. Команда може складатися з 3-5 осіб, кожен учасник команди зобов’язаний взяти участь у всіх п’яті модулях, про що буде підписано відповідну угоду.

6. Профіль учасника Академії:

- ви мешкаєте в ОТГ;

- працюєте в сфері культури, органі місцевого самоврядування, бізнесі, громадському секторі чи берете безпосередню участь як виконавець культурномистецьких проектів;

- маєте досвід реалізації культурно-мистецьких проєктів соціального спрямування;

- мрієте змінити власну громаду. Необхідною умовою участі в Академії є обов’язкове відвідання 5 Модулів навчання згідно із графіком, зазначеному в пункті 5. Відбірковий етап здійснюється виключно в електронній формі – команди-кандидати на участь в Академії мають надіслати електронною поштою на адресу CLA2020@ukr.net не пізніше 18:00 за київським часом 20 травня 2020 року такі документи:

- супровідний лист;

- заявку на участь, що включає: o проєктну заявку від команди (за формою, що додається) з підтвердженням можливості взяти участь в навчанні впродовж 2020-21 років;

o резюме українською мовою кожного учасника команди (до 2х сторінок, у довільній формі, кожним з учасників команди)

- гарантійний лист від голови ОТГ (на фірмовому бланку, з указанням назви проєкту, забезпеченням участі в навчанні підпорядкованих осіб-учасників команди, підтвердженням підтримки проєктної заявки в 2021 році).

7. Адміністративні аспекти 7.1 Конфлікти інтересів У своєму супровідному листі заявники повинні

підтвердити, що не існує перешкод для відвідання модулів Академії та виконання міжмодульних завдань. Заявники також повинні попередити про будь-які потенційні конфлікти інтересів, які можуть виникнути під час виконання завдання. У разі виникнення будь-якого конфлікту інтересів, про який було відомо, але не було заявлено під час подання заявки, договір може бути припинений. 7.2. Фінансові умови Участь у Академії є безкоштовною – витрати за проживання та харчування несуть організатори програми). Увага! Оплата транспортних витрат за рахунок відряджуючої організації (або самих учасників)

8. Нетворкінгові навчальні подорожі В рамках «Академії культурного лідера» у 2020-2021 роках заплановано чотири нетворкінгові навчальні подорожі до різних країн ЄС. Поїздки відбудуться за фінансової підтримки Програми «Дім Європи» (House of Europe – https://houseofeurope.org.ua/).

Метою нетворгінгових навчальних поїздок у першу чергу є надання слухачам та випускникам Академії можливості інтернаціоналізувати свої професійні зв’язки, започаткувати співпрацю зі своїми колегами з ЄС, а другу чергу - особисто познайомитися із методами управління в сфері культури в ЄС. Кожна нетворкінгова подорож включає в себе знайомства з європейськими колегами для побудови кооперацій, а також відвідування закладів культури.

Наразі заплановані такі країни:

- Чехія (5 днів, попередньо жовтень-листопад 2020);

- Швеція (5 днів, попередньо жовтень-листопад 2020);

- Німеччина (Баден-Вюртемберг, 5днів, 2021 рік); - Німеччина (Тюрінгія, 5днів, 2021 рік).

В кожній із чотирьох поїздок зможуть взяти участь до 14 осіб із числа випускників та слухачів Академії. Участь у нетворгінгових подорожах є повністю безкоштовною. House of Europe покриває переліт, проживання, харчування, участь у програмних заходах. Про конкурсний відбір на поїздки буде оголошено окремо. Більше інформації про «Академію культурного лідера» 2018-2019 за посиланням: https://www.goethe.de/ins/ua/uk/kul/sup/... Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтесь на електрону адресу CLA2020@ukr.net «Академія культурного лідера» – спільний проєкт Міністерства культури, молоді та спорту України, Goethe-Institut в Україні та Інституту культурної політики, що фінансується Програмою «Дім Європи» та Міністерством культури, молоді та спорту України.

 

Похожие гранты и стипендии с открытой подачей заявок:

Культура законності. Оголошення конкурсівПодача заявок до 30.06.21, Украина

Міжнародний літній табір – “Табір Свободи”Подача заявок до 16.07.21, Украина

Школа демократії участі «Пункт 7»Подача заявок до 17.06.21, Украина