Воркшоп “Подолання минулого і конфлікти пам’яті”

Страна: Германия;

Дедлайн: 25.04.2020

Веб-сайт: uamoderna.com

 

Організатори:

Захід організовує Молдова-Інститут Лейпциґ (Moldova-Institut Leipzig) у співпраці з факультетом історії і філософії Державного університету Молдови та Чернівецьким національним університетом ім. Юрія Федьковича в рамках програми Німецької служби академічних обмінів (DAAD) «Східно-західне партнерство: академічний обмін та наукова співпраця з метою безпеки, співпраці і розвитку громадянського суспільства в Європі».

Учасники

Цільова група – це грузинські, молдавські, українські та німецькі студенти, аспіранти і викладачі гуманітарних і соціальних наук (історія, журналістика, політологія і культурологія), які займаються питаннями культури пам’яті та переоцінки минулого в рамках навчання чи наукової або професійної д іяльності.

Мета і постановки питання

Позиція партії «Альтернатива для Німеччини» щодо Голокосту, зростаюча історична дистанція до подій Другої світової війни, відхід покоління свідків і нові виклики, як-от зростаюча міграція, зумовлюють певний злам в культурі пам’яті у Німеччині.

Мета воркшопу у Лейпциґу та Берліні – проаналізувати ставлення до націонал-соціалістичного минулого, часів сталінського терору та епохи Німецької демократичної республіки, сфокусувати увагу на викладі подій Голокосту, а також з ’ясувати полемічні моменти останніх десятиліть та поглибити мережу обмінів. Наш проект ставить на передній план питання про те, яке бачення історії ХХ століття мають учасники з Республіки Молдова, України, Німеччини та Грузії. Проект концентрується на таких запитаннях:

  • Що означає переоцінка минулого в Німеччини сьогодні?
  • Чому знову й знову виникають конфлікти пам’яті і дискусії щодо інтерпретації минулого?
  • Які форми вшанування та пам’яті мають виникнути, зважаючи на те, що ми поступово втрачаємо свідків тих часів?

Форма роботи

Проект передбачає знайомство з культурою пам’яті на прикладі міст Лейпциґ і Берлін. Учасники матимуть можливість пов’язати отримані знання з відповідними місцями пам’яті, проаналізувати їхній вплив і дати критичну оцінку їхній концепції. В рамках воркшопу передбачено фахові доповіді, дискусії, відвідини музеїв, а також тематичні екскурсії. Поза тим заплановано обговорення за круглим столом та виконання індивідуального завдання (проектна робота). Міжнародний воркшоп також дає можливість виступити з власною науковою доповіддю.

Фінансування

Фінансування проекту відбувається з коштів Міністерства закордонних справ ФРН. Молдова-Інститут Лейпциґ покриває витрати на участь в програмі,проживання, харчування, а також транспортні видатки.

Заявку

Заявки можна подавати німецькою, англійською, російською та румунською мовами. Вона включає такі документи:

  • повне (без пропусків) резюме у формі таблиці; 
  • мотиваційний лист (1 сторінка);
  • інформація про знання мов (без визначеної форми, копія підтвердження відповідних знань не є передумовою, але буде перевагою)

Кінцевий термін подання – 25 квітня 2020 

 

Похожие гранты и стипендии с открытой подачей заявок:

Школа DRI «Молодь в політиці»Подача заявок до 05.03.21, Украина

Культура законності. Оголошення конкурсівПодача заявок до 30.06.21, Украина