Онлайн-стажування для журналістів Journalism Exchange Program (Online Mentoring)

Страна: Украина;

Дедлайн: 02.05.2020

Веб-сайт: docs.google.com

 

Що таке Journalism Exchange Program (JEP)?

Програма міжредакційних обмінів Journalism Exchange Program - це можливість пройти стажування у найкращих українських редакціях. Цільова аудиторія програми - молоді регіональні журналісти з досвідом у професії до 5 років.
Journalism Exchange Program існує з 2014 року і дотепер завдяки роботі команди Media Development Foundation.

Ми адаптували JEP під карантинні умови через COVID-19.
Наша ціль - допомогти молодим журналістам розвивати власну компетентність, експертизу, кваліфікацію, конкретні навички, які допоможуть покращити якість і ефективність роботи (hard skills).

Що ми пропонуємо стажерам у травні-червні:

онлайн-стажування; термін - місяць (з 11 травня);

навчання, допомога, підтримка і фідбек від професійних медійників, які є експертами у певній сфері;

якісне і ефективне онлайн-навчання, яке включає: роботу над реальними кейсами і задачами під наглядом і з допомогою компетентного ментора, знання і навички у конкретних сферах, які допоможуть показувати кращі результати і якісніше працювати;

Оскільки це стажування проходитиме в онлайн-форматі, то ми не маємо підстав виплачувати стажерам стипендії. Але ми впевнені, що отримані знання і навички принесуть більше користі, ніж будь-яка стипендія.

Роботи протягом стажування буде багато. Тому її не вийде поєднувати з фултаймом у своїй редакції. Якщо ви подаєтесь, то подумайте, чи зможете поєднати інтенсивне навчання з роботою (рекомендуємо проговорити з редактором, чому цей місяць у перспективі принесе вам і вашій редакції набагато більше цінності і користі, ніж втрат).

Хто ментори?

Комусь пощастить потрапити на стажування до директора з цифрового маркетингу і продуктів “Суспільного мовлення” Андрія Боборикіна. Він допоможе розібратися, як дивитися і що можуть сказати дані з фейсбуку, навчить аналізувати seo-статистику і краще писати.

Хтось потрапить під опіку креативної директорки “Платформи” і співзасновниці консалтингу з креативності “Zweistein” Юлії Саліженко. Вона навчить застосовувати різні креативні підходи у роботі, робити класні спецпроєкти у медіа, створювати більш якісний контент і верстку.

 Ще комусь вийде попрацювати з журналістом програми “Донбас.Реалії” і головним редактором “Реальної газети” Андрієм Діхтяренко. Він розповість, як створювати класні відеосюжети для ютуба від “а” до “я”, працювати у команді мультимедійного проекта (відео/текст/соцмережі), навчить робити якісний фактчекінг і розслідування з відкритих джерел.

Хтось буде покращувати навички редагування, редакційного планування, написання експлейнерів, а також вчитися писати хороші тексти англійською з допомогою партнерки медіа-консалтингу “Jnomics” та головної редакторки “Lustrum” Дарини Шевченко.

А хтось отримає доступ до найкращих українських медійників, буде розбиратися в особливостях роботи українських і міжнародних медіа, а також вчитися писати, редагувати і створювати дуже різні матеріали про медіа з головною редакторкою “The Lede” Тетяною Гордієнко.

Програма реалізується за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.

Хто робить програму можливою?

Media Development Foundation - неприбуткова громадська організація. Її заснували журналісти Kyiv Post. Вони прагнуть ділитися своїми знаннями та навичками з майбутніми журналістами і молодими фахівцями, щоб збільшувати кількість якісної інформації в Україні.

Зараз у команді MDF працює 9 людей, які втілюють проєкти для молодих, досвідчених журналістів, а також медіаменеджерів - з України і Східної Європи.

Для чого ми це робимо?

- Ми віримо у регіональну журналістику, її потенціал змінювати і впливати на позитивні зміни.
- Ми віримо, що обмін досвідом надважливий, щоб рости професійно і змінюватись до кращого.
- Ми віримо, що усім медійникам важливо знати і розуміти медіапростір різних регіонів України.
- Ми віримо у нетворкінг: у силу і важливість міжрегіональної співпраці, а також в те, що корисно мати надійні контакти в різних регіонах.

ДЕДЛАЙН: 2 травня.

 

Похожие гранты и стипендии с открытой подачей заявок: