Оголошується набір до Школи Інформаційної Безпеки для захисту від інфодемії

Страна: Украина;

Дедлайн: 10.12.2020

Веб-сайт: maidan.org.ua

 

Шановні колеги,

Інформаційний центр «Майдан Моніторинг» оголошує конкурсний відбір до Школи інформаційної безпеки для груп самодопомоги під час інфодемії.

На зараз метою Школи інформаційної безпеки (далі Школи) є підготовка громадських лідерів і лідерок до організації та підтримки груп інформаційної самодопомоги в своїх спільнотах. 

Групи інформаційної самодопомоги сприятимуть громадянам і громадянкам України у формуванні раціональної та відповідальної поведінки у громадських та особистих сферах в умовах постійного поширення панічної інформації про пандемію COVID-19.

Групи інформаційної самодопомоги працюватимуть у  локальних спільнотах для подолання наслідків агресивної російської пропаганди та сприятимуть зниженню тривожності, агресивності та невпевненості. Вони поєднають просвітницьку роботу  щодо розуміння впливу інформації на поведінку людини і надаватимуть підтримку своєму членству в подоланні негативних наслідків інфодемії. 

Програма Школи складається з чотирьох тижневих модулів, тематично об’єднаних по  напрямках: 

  1. Як інформація впливає на людину 
  2. Як суспільство впливає на ухвалення рішень людиною 
  3. Як людина може створити власну систему усвідомленого ухвалення рішень 
  4. Як створити і підтримувати групу інформаційної самодопомоги в своїй громаді  

Тренерська команда Школи відібрала найважливіше  з психології, нейронауки і кібернетики, соціальної психології, поведінкової економіки і суспільної безпеки, додала  аналіз соціальних мереж, а також цікаві приклади з історії науки і пропаганди, досвід самоорганізації і самодопомоги в Європі і країнах НАТО.

В результаті навчання у Школі ви зможете:

  • Зрозуміти природу інформаційних маніпуляцій, страху і паніки в інформаційному середовищі
  • Навчитись розпізнавати інформаційні загрози, протидіяти інформаційним впливам та  організувати протидію у своїх спільнотах
  • Ефективно ухвалювати рішення в умовах невизначеності

Учасники і учасниці, які пройдуть весь курс і створять групи інформаційної самодопомоги, отримають сертифікати та подальшу менторську підтримку.

Навчання триватиме 4 тижні, не підряд,  6 годин на тиждень, 3 навчальних дні. Кожен навчальний день складатиметься з тексту, вправ для самостійного виконання, онлайн заняття, завдання для самостійного опрацювання. Бажаючі отримають для самостійного ознайомлення додатково дуже багато матеріалів.

Онлайн заняття відбуватимуться у Zoom.  Перша сесія – 15-17 грудня 2020.  Повний курс навчання триватиме до середини березня 2021 року. Навчання є безоплатним.

Кількість місць обмежена. Відбір конкурсний, перевагу матимуть – лідери та лідерки або активісти/ки сталих груп та випускники/випускниці наших навчальних проектів. Ми візьмемо до уваги  регіональне представництво, можливість і бажання створити групу – онлайнову та або живу.

Для участі в навчанні заповніть, будь ласка, форму до 10 грудня 2020 року. Про  результати відбору ми повідомимо 13 грудня.

Головні тренерки – “фізики й лірики”

Наталія Зубар, голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг», фахівець з інформаційних технологій і соціальних мереж, провідниця тренінгів з інформаційної безпеки в Україні, featured in WikiLeaks, SorosLeaks and Oliver Stone’s propaganda piece “Revealing Ukraine”. Харків

Оксана Яцюк, громадська активістка, тренерка, адміністраторка ФБ-сторінки «Вижити в мережі». Інформаційною безпекою займається з 2014 року, як тренерка в проектах громадських організацій та викладачка на курсах для державних службовців і працівників органів місцевого самоврядування. Авторка посібників з інформаційної безпеки для ветеранських і волонтерських організацій. Вінниця

До тренерської команди Школи також ввійдуть українські й іноземні експерти – члени, партнери і друзі Інформаційного центру “Майдан Моніторинг”.

Питання? Пишіть Наталії pani@maidan.org.ua 

Інформаційний центр “Майдан Моніторинг” – це недержавна, неприбуткова громадська організація, що дбає про суспільну безпеку в Україні, яка досягається через суспільний діалог, покращення культури комунікацій і зниження рівня насилля в суспільстві. Наша Школа Інформаційної Безпеки діє з 2014 року.

 

Похожие гранты и стипендии с открытой подачей заявок:

Культура законності. Оголошення конкурсівПодача заявок до 30.06.21, Украина