Дизайн без відходів: Конкурс із пошуку інновацій від природи за логікою біомімікрії

Страна: Украина;

Дедлайн: 16.05.2021

Веб-сайт: ua.undp.org

 

Запрошуємо інженерів, дизайнерів, винахідників, студентів, а також усіх, хто зацікавлений у розв'язанні проблем людства за допомогою рішень, підказаних природою, подати заявки на онлайн-курс та конкурс з біомімікрії.

Тема цьогорічного конкурсу – #ДизайнБезВідходів! #DesignOutWaste!

У середньому понад 15 мільйонів тонн відходів утворюється в Україні щорічно, одна людина продукує приблизно 0,93 кг сміття щодня.

Ці відходи утилізуються шляхом вивизення на сміттєзвалища, вони накопичуються у відкритих ґрунтах, зберігаються або спалюються. Близько 94% утилізується саме таким способом (це 14,4 мільйони тонн на рік), в той час як лише близько 3% відходів переробляється, а залишки відправляються на єдиний сміттєспалювальний завод.

Як ми можемо виправити проблеми зі сміттєзвалищами? Або як ми можемо зупинити надходження відходів на сміттєзвалища або запобігти сміттєспаленню просто неба? А що, якби ми могли запобігти утворенню відходів з самого початку? Як здизайнувати суспільну систему, де немає відходів?

Ми сподіваємось знайти рішення разом з вами, подивившись, як природа справляється з «відходами». А от і несподіванка: в природі не існує відходів. Чи можемо ми вчинити так само?

Цього року частиною конкурсу є безкоштовний короткий експериментальний онлайн-курс. Тобто у вас буде можливість дізнатися більше про біомімікрію до подачі заявки на конкурс. Так, все вірно – ніяких попередніх знань про біомімікрію не потрібно! Тим не менш, наявність інтересу та навичок до сталого розвитку, дизайну та/або предметів, пов’язаних із природою, обов’язкові!

Онлайн-курс

Ми запрошуємо всіх зацікавлених дізнатися більше про біомімікрію завдяки короткому експериментальному онлайн-курсу. Курс триватиме 4 тижні (у квітні 2021 р.) і включатиме 4 вебінари з сесіями запитань та відповідей. Вебінари проводитимуться українською, а онлайн-курс буде доступний трьома мовами: англійською, українською та арабською.

Зареєструватися на онлайн-курс можна тут!

Національний конкурс з пошуку інноваційних рішень за логікою біомімікрії

Взяти участь запрошуються як команди, так і окремі учасники!

Щоб зареєструвати свою ідею та взяти участь у Національному відборі, потрібно заповнити анкету.

Що таке біомімікрія?

Біомімікрія описує процес вивчення та імітації стратегій, що спостерігаються в природі, для застосування їх у вирішенні проблем людства. По суті, природа вже знайшла рішення всіх викликів, з якими ми стикаємось.

Наприклад, в природі немає «відходів»

Сучасна промислова система базується на лінійному принципі поводження з відходами: «make-use-waste», зроби-використай-викинь. Цей підхід є принципово хибним, оскільки він суперечить живому світові, який процвітає, розробляючи життєві будівельні блоки для безмежного повторного використання.

В природі відходів немає. Будь-що в природі – це поживна речовина, яка постійно використовується повторно. «Відходи» одних – це притулок або їжа інших. Імітація цих природних конструкцій та процесів може допомогти людству рухатись до проєктування суспільства, яке стабільно використовує та підтримує енергію, відкидає токсини, повторно використовує матеріал тощо.

Приклад природного #ДизайнуБезВідходів - дерева

У природі цикли переробки не є прямими. Дерево не стає знову деревом безпосередньо. Натомість деревина розпадається на різні хімічні компоненти цілим рядом організмів, і тоді ці компоненти можуть бути використані ще більшою кількістю організмів. На кожному етапі розкладання колоди різноманітні організми знаходять для неї застосування. Для одних вона стає притулком, для інших – місцем виконання шлюбного танцю, для третіх – складом для зберігання насіння або жолудів. Ще до того, як мертве дерево впаде, інші організми починають розщеплювати вуглеводи та білки в стовбурі та гілках, витягуючи з них енергію та створюючи побічні продукти або відходи, які можуть використовуватися іншими організмами. Деякі гриби здатні розщеплювати складну хімічну сполуку – вона називається «лігнін» – з якою мало хто з інших організмів може впоратися. Гриб робить компоненти лігніну доступними іншим організмам для використання в якості будівельних матеріалів для нових хімічних речовин.

Дизайнерський проєкт-рішення - InterfaceFlor

InterfaceFlor займається виробництвом модульних килимів і є першим підприємством цієї галузі, що запровадило процес «чистого відокремлення» килимового волокна від підкладки. Це дозволяє переробляти максимальну кількість пост споживчих матеріалів у нові продукти з мінімальним забрудненням. Завдяки їхньому процесу – ReEntry® 2.0 – чисте нейлонове волокно після споживання повертається постачальнику волокон Interface. Таким чином, у поєднанні з деякими первинними матеріалами, воно переробляється в новий нейлон для використання в новому килимовому волокні. Одночасно матеріал підкладки кришиться і перетворюється на нову підкладку. Залишковий пластик, що не може бути використаний для подальших процесів або виробів Interface, поширюється серед інших постачальників промисловості для повторного використання в їхніх ланцюгах.

 

Похожие гранты и стипендии с открытой подачей заявок: