КОНКУРС ШКІЛЬНИХ ПРОЄКТІВ З УСНОЇ ІСТОРІЇ

Страна: Чехия;

Дедлайн: 15.11.2021

Веб-сайт: ustnayaistoriya.info

 

Чеська громадська організація Асоціація з міжнародних питань (www.amo. cz) у співпраці з Українським інститутом національної пам’яті та Українською асоціацією усної історії оголошує про проведення конкурсу шкільних проєктів для вчителів історії та суспільних дисциплін «ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ В СРСР У  ПЕРІОД 1980 — 1991 РОКАХ».

Конкурс проводиться між реалізованими проєктами «Oral history». Теми проєктів пропонують організатори. На конкурс будуть прийматися проєкти, усноісторичні інтерв’ю, які були реалізовані вперше і виконані за методикою «Oral history». Необхідна методична підтримка для реалізації проєкту розміщена на сайті www.usnaistoriya.info у розділі «Усна історія» та у методичному посібнику «Жива історія. Метод усної історії в школі».

УЧАСНИКОМ КОНКУРСУ Є ВЧИТЕЛЬ, який координує та супроводжує учнівські проєкти. Максимальна кількість учнів, які працюють над одним проєктом — 3 особи.

МЕТА КОНКУРСУ — вивчення новітньої історії з погляду мультиперспективності. Під час проєкту учні навчаться формулювати питання, робити інтерв’ю, аналізувати його, визначати поле для дискусій. Реалізація проєкту допоможе усвідомити, що історію завжди проживає людина, яка має власний досвід і відповідно до цього досвіду інтерпретує події з минулого.

ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ ТА ПРИЗИ. Конкурсні роботи будуть оцінюватися українськими фахівцями з усної історії та організаторами конкурсу. Переможці конкурсу отримають речові призи (планшети, смартфони). Учасники конкурсу отримають сертифікат із зазначенням кількості годин.

Під час роботи із сучасниками учні можуть доповнити свої дослідження фотографіями оповідачів подій, про які йдеться в усноісторичному інтерв’ю, або цікавими історичними документами (для публікації фотографій сучасника необхідна його згода). Один учитель може бути координатором кількох учнівських проєктів. Учні можуть виконувати конкурсну роботу індивідуально або групою. Роботу на конкурс подає вчитель за допомогою контактного формуляру на сайті www.ustnayaistoriya.info. Якщо вчитель є координатором кількох проєктів, кожен проєкт подається як окрема конкурсна робота!

КОНКУРСНА РОБОТА ПОВИННА МІСТИТИ

1. Титульний аркуш, на якому просимо зазначити (назву конкурсної роботи; дані вчителя-координатора)

2. Опис проєкту (мета, період проведення, особистий коментар та неочікувані зауваження) — максимально 2 сторінки.

3. Есе (власний аналіз дослідженої проблеми на основі записаних інтерв’ю).

4. Повна транскрипція (розшифрування) інтерв’ю.

5. Запитання використані під час інтерв’ю (опитувальник).

6. Додатки, які можуть доповнити проєкт, але не є обов’язковими (копії фото та історичних документів (за наявності), які опитуваний дозволяє використати).

7. Запис інтерв’ю (в аудіо- чи відеоформаті).

Надсилається переможцями після оголошення результатів конкурсу. Проєкти потрібно подавати разом із заповненим формуляром на сайті WWW.USNAISTORIYA.INFO до 15.11.2021

Семінар з методу усної історії та його використання у шкільній практиці відбудеться онлайн 6 — 7 квітня 2021, 16:00 — 18:30. Якщо ви зацікавлені взяти участь у онлайн-семінарі, зареєструйтеся на сайті до 5 квітня 2021. 6 7 8910 Координатор проєкту АМО «Усна історія» в Україні є Юрій Волошин, доктор історичних наук, професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка. Член Української асоціації усної історії. jwoloshyn@gmail.com

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ В КОНКУРСІ! WWW.USNAISTORIYA.INFO ФОРМА ПРОЄКТУ Обсяг роботи 20 000–40 000 знаків, що становить приблизно 20 сторінок А4. Усі роботи мають подаватися у форматі PDF. Максимальний розмір 1 MB.