Міжнародна наукова конференція «Без права повернення…» до 80-ти річчя депортації етнічних німців України у віддалені райони Радянського Союзу (АНОНС)

Страна: Украина

Город: Київ

Тезисы до: 20.06.2021

Даты: 15.10.21 — 16.10.21

Е-мейл Оргкомитета: irecc@ukr.net.

Организаторы: Інститут всесвітньої історії НАН України, Рада німців України, «Міжнародне товариство німців України – Відергебурт»

 

У центрі уваги конференції стануть питання насильницької депортації (етнічних німців УРСР) громадян німецької національності, що відбулася на підставі цілком таємних, засекречених на довгі роки постанов Державного комітету оборони СРСР, у серпні 1941 року з Криму, у вересні 1941 року із Запорізької, Сталінської, Ворошиловградської та інших областей у віддалені райони Радянського Союзу. Будуть проаналізовані умови і наслідки насильницької депортації, правовий статус та реальне становище німців у трудових таборах, трудармійців мобілізованих на роботу до таборів НКВС, на лісорозробки, будівництво заводів та доріг, а також використання на примусових роботах інших категорій депортованих.

Під час роботи конференції буде розглянуто широке коло питань пов’язаних з історією поселення громадян німецького походження (національності) на українських землях, розкриті їх здобутки і втрати на тлі історичних перетворень в Україні. Окремо розглядатимуться питання їх господарського та культурного внеску до надбань нашого суспільства в минулому, а також гірка доля у роки воєнного лихоліття Другої світової війни та у повоєнні десятиліття.

На засіданнях конференції також будуть проаналізовані довгий і обтяжливий шлях та непомірні труднощі, що були пов’язані з відновленням цього етносу та історичної справедливості у період існування СРСР та у сучасну добу сходження незалежної України.

Учасники та гості Міжнародної конференції і широка наукова громадськість матимуть змогу познайомитися з тематичною виставкою відібраних монографій, книг, архівних документів, мемуарів та інших видань за темою цього наукового форуму, з історії та сучасного становища німців України, а також держав-наступниць колишнього Радянського Союзу.

За підсумками конференції учасники підготують рекомендації до Верховної Ради України відносно законодавчого врегулювання проблеми німецького етносу та інших національних груп, що  проживають в Україні.

З 25 березня 2021 року оголошується прийом назв доповідей згідно заявленої тематики та реєстрація учасників конференції, що триватиме до 20 червня  2021 року включно.

 

Веб-сайт конференции: https://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=7630