"SSC-Научпоп" - газета Science-Community о популярной науке и научном сообществе

Law
Особенности трудового договора при оформлении на работу

«У меня не работа, а прямо рабство какое-то!». Вы часто слышали эту фразу от знакомых? «Сказали, что берут на контракт, и уволиться теперь не могу, еще год там остался». Почему работодатели могут творить в буквальном смысле все, что им в голову взбредет? Может, это позволяем им мы сами?

21.06.2013 - 23:08

Law
Роботодавцям у вакансіях заборонили зазначати стать та вік претендента. А студентам запровадили стажування з відкриттям трудової

Верховна рада прийняла закон "Про зайнятість населення", яким заборонено вказувати в оголошеннях про вакансії вимоги щодо статі, віку, расової або етнічної приналежності.

06.07.2012 - 01:05

Law
После скандала с плагиатом диссертации, президент Венгрии подал в отставку

Президент Венгрии Пал Шмитт, уличенный в плагиате, объявил в понедельник, 2 апреля, о своей отставке. Напомним, на прошлой неделе Будапештский университет Земмельвайса лишил его докторской степени, уличив президента в плагиате.

14.04.2012 - 01:25

Law
Юридичний позитивізм - ідеологічна основа для зловживань кримінальною юстицією

Одним з чинників, що сприяють таким зловживанням, є криза правової ідеології в Україні, а саме ураження її «позитивізмом». «Позитивізм» породжується неправильним вирішенням «основного питання юриспруденції», яке формулюється таким чином: що є першоджерелом права - «буква» закону чи його «дух»?

24.12.2011 - 21:46

Law
Що є право? Про основи «натуралістичної» юриспруденції у світлі соціального натуралізму

Є така притча. Колись батько звернувся до мудреця із запитанням: «Як мені виховати сина, аби зробити його щасливим?». Мудрець йому відповів: «Зроби його громадянином держави, у якій найкращий порядок!». У цій притчі представлена ідея про те, що основою суспільного життя людей є порядок: який цей порядок, таке й життя людей у суспільстві.

17.02.2011 - 13:13

Law
Концепция преступления и наказания в свете социального натурализма

На основе принципа социального натурализма автор предлагает новую концепцию преступления и наказания. В соответствии с этим принципом преступление – это нарушение законов социальной природы, воплощенных людьми в законодательстве об уголовной ответственности.

17.02.2011 - 13:11